Kendi göllerine sahip çıkıyorlar

#ferizlide.com

Bahar mevsimi gelmesi nedeniyle Gölkentli avcılar Büyük Akgöle Ördek saldılar.

S: S. Gölkent Büyükakgöl Su Ürünleri kooperatifi üyeleri koop başkanı Şefik Oktar başkanlığında düzenledikleri bir törenle üremesi için göle ördek saldılar.

Kooperatifin Gölde balık ve ördek avcılığı yapan 150den fazla üyesi olduğu mevsimi geldiğinde üyelerin avlana bilme serbestliği başlıyor.

Temmuz ayında başlayacak avlanma için avcılar bugün göl kenarında bir araya geldiler.

Göle salmak için yanlarında getirdikleri halk arasında yeşilbaş denilen, avcıların ise büyük ördek adını verdikleri ördek cinsinden yüzün üzerinde ördek göle saldılar.

Kooperatif üyelerinden başka kişilerin avlanma yasağının olduğu göl koop yönetimi tarafından 24 saat gözetim altında tutuluyor.

Konuyla ilgili kooperatif başkanı Şefik Oktar bugün avcı üyelerimiz bir araya gelerek göle üremeleri için büyük tabir ettiğimiz ördeklerden salacağız.

Gölü 24 saat kaçak balık avlayıcılarından kollamak için gözetim altında tutuyoruz. Koperatif olarak gölümüzle ilgili birçok projelerimiz var. Gölün uzun süre hayat sürebilmesi için ilgili mercilerden yardım ve destek bekliyoruz. Biz Gölkent Mahallesi halkı ve koop olarak Ferizlimizin bu gözde yerini koruyup kollamaya gayret ediyoruz. Gerek çevre bakanlığı ve gerek ilgili kurumlardan destek bekliyoruz” diye ifade etti.

Başkan Şefik ayrıyeten koop olarak göl kenarında alkolsüz bir lokanta açtıklarını, balık ve balık çorbası olmak üzere çorba ve yemek çeşitlerinin olduğunu bu konuda yeni yeni hizmet vermeye başladıklarını da açıkladı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x