“Kaynarca’da yaralar sarılıyor”

#ferizlide.com

Kaynarca’da incelemelerde bulunan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Kaybımız olmaması en büyük tesellimiz. Gerek ilçe belediyemiz gerekse Büyükşehir Belediyemiz ve SASKİ Genel Müdürlüğümüz olaya hemen el koydular ve gerekli müdahalelelerde bulundular.

Yaraları en kısa süre içerisinde saracağız” derken; SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Koordineli bir şekilde hareket ederek hızlıca önemli bir çalışma gerçekleştirdik. Ekiplerimiz sahada. Yaraların sarılması için gereken her şeyi yapıyoruz” dedi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş beraberinde SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş’le birlikte Kaynarca’da yaşanan sel felaketinin ardından bölgede incelemelerde bulundu. Selden zarar gören okullar ziyaret edilerek gereken desteğin sağlanacağı ifade edildi.

115 kilogram yağış

Bölgede gerçekleştirdiği incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Haftasonu ani bastıran yağış Kaynarca’da sel felaketine yol açtı. Yarım saat gibi kısa bir sürede metrekareye 115 kilogram yağış düştü. Bu yağış karşısında hiçbir teknoloji, icat direnemez. Yağışlarla birlikte Seyran Deresi taştı, ev ve işyerlerine su bastı. 28 ağır hasarlı ev var. 100’ün üzerinde işyeri hasar gördü. Zarar gören eğitim kurumlarımız, kamu kurumlarımız oldu. Suyun fazlalığı kanalizasyonlartın taşmasına sebebiyet verdi. Kaynarca Anadolu Lisesi’nde eğitime 10 gün ara verildi. Anaokulunda da eğitimler 1 hafta kadar olmayacak. Tüm Kaynarcalı hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Yaralar sarılacak

Vali Balkanlıoğlu, “Kaybımız olmaması en büyük tesellimiz. Allah beterinden saklasın. AFAD’la irtibat halindeyiz. Gerek ilçe belediyemiz gerekse Büyükşehir Belediyemiz ve SASKİ Genel Müdürlüğümüz olaya hemen el koydular ve gerekli müdahalelelerde bulundular. Yaraların hızla sarılması lazım. Vatandaşlarımızın kayıpları tespit ediliyor. Yaraları en kısa süre içerisinde saracağız. Allah beterinden korusun” diye konuştu.

Koordineli çalışmaya devam

SASKİ Genel Mdürü Dr. Rüstem Keleş, “valimiz İrfan Balkanlıoğlu ile birlikte Kaynarca’da incelemelerde bulunduk. Ekiplerimiz bölgede çalışmalarını ivedilikle sürdürüyor. İlk andan son ana kadar Kaynarca’da teyakkuz halindeyiz. Anında müdahalemiz ile tüm birimlerimizle buradaydık. Koordineli bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Yaraların sarılması için gerken her şeyi yapacağız” dedi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x