Kaynarcada toplu iş sözleşmesi

#ferizlide.com

Kaynarca Belediyesi’nde çalışan işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. İşçi Sendikası ve Yerelsen yetkililerinin de katıldığı görüşme belediye hizmet binasında yapılırken taraflar sözleşme üzerine müzakerelerde bulundular.

01.10.2018 tarihinde gerçekleşen ilk toplantıda Kaynarca Belediyesi’ni temsilen Muhasebe Şefi Ahmet ÖZEL katılım gösterirken, işveren vekili sıfatı ile toplantıda yer alan Yerelsen’i ise sendika yetkilileri temsil etti. Görüşmede işçi tarafını ise Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR ve Şube Sekreteri Resul YÜKSEL temsil etti.

Olumlu bir atmosferde başlayan görüşmelerde Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, yeni başlayan toplu iş sözleşmesi sürecinin hem kuruma hem de işçilere hayırlı olmasını dilediklerini ifade etti.

Temenni konuşmalarının ardından başlayan görüşmelerde Hizmet-iş Sendikası tarafının hazırlanan taslağın idari maddeleri kabul edildi. Ücret zammı ve sosyal yardım maddeleri üzerinde görüşmeye devam edilmesi kararı alındı.

Yayına veren : Tuğçe Zeynep

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu