Kaymakamdan Kursiyerler Kapadokya Gezisi

Ferizli Kaymakamlığına vekalet eden Kocaali Kaymakamı Alper Balcı, maharetlerinden dolayı çok beğendiği Ferizli kaymakamlığı SODAM kursiyerlerine Kapadokya gezisi teklifi.

Kocaali Kaymakamı Alper Balcı Ferizli ilçe kaymakamlığına vekalet ederken Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı (SODAM) Kursiyerlerinin yaptığı el becerileri ve ürettikleri mamullerinin sergisini Açılışını Yapıtı. Açılışın ardında sergiyi gezdikten sonra geldiği Mutfak ve Pasta bölümünde Kursiyerlere Kapadokya’da (OSBAR) Eğitim mutfağı okulunda yapılan çalışmaları görmenizi istiyorum. Orada ev hanımlarının ve genç kardeşlerimizin nasıl eğitim gördüklerini ve daha sonrada kendilerine meslek edindiklerini görebilirsiniz diye belirtti.
Kaymakam Alper Balcı Ferizli kaymakamlığı SODAM koordinatörü Ayşe Genç’e ve kursiyerlere tüm masraflarınızı ben karşılıyorum. Sizlere Kapadokya’da Benim kaymakamlık dönemde yaptırmış olduğum okulu görmenizi istiyorum. İstediğiniz zaman ulaşımını ve diğer masraflarınızı karşılayacağım. Her zaman değişik yerler, değişik mekânlar, mesleğinde uzman kişileri tanımazda fayda görüyorum” dedi.
Ziyaretin ardından Ferizli Sosyal yardımlaşma müdürü Canan Sinan kaymakam Balcı’ya bir Osmanlı ibriği hediye etti.
Haberüstübi

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x