Kaymakam ve başkandan anneler günü ziyareti

#ferizlide.com: Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar ve Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, anneler gününde şehit ve gazi ailelerine bir dizi ziyarette bulundu.

Kaymakam Bayar’dan ve Başkan Özen’den Şehit ve Gazi Annelerine Ziyaret

İlçede bulunan şehit ve gazi annelerine ziyarette bulunan Kaymakam Bilgehan Bayar ve Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’e İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Kütük’te eşlik etti. Köylerde ikamet eden 100 yaş üstü şehit ve gazi ailelerini ziyaret edip anneler gününü kutladılar. Gerçekleşen ziyaretlerde anneler gününe özel hazırlanmış hediyeleri takdim ettiler.

Kaymakam Bayar ve Başkan Özen, ilçede bulunan annelerin bu anlamlı günde duygularına ortak olduklarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Kaymakam Bayar, kahraman şehit annelerinin ve yakınlarının yanında olup sahip çıkmanın her Türk vatandaşının boynun borcu olduğunu belirti.

Bütün annelere sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Dünyada yaşanan salgın hastalık ülkemizi de etkiliyor. Hastalıkla mücadele günlerinde annelerimiz, yaşanan tedbirler nedeniyle aileleri ve dostları ile birlikte alıştığı muhabbet ve sevgi dolu ortamlardan uzak kalıyor. Bizler Sapanca Belediyesi olarak ilk günden bu yana yaşlılarımızın ve hastalarımızın her daim yanlarında olmaya özen gösterdik. Bu gün değil her fırsatta hal ve hatırlarını sormaya önem verdik. Bundan sonrada belediye olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi ve sözlerine şöyle devam etti. “Annelerimizden öğrendiğimiz sevgi, özveri ve hoşgörü, yaşamımız boyunca kabul etmememiz ve gelecek kuşaklara da öğretmemiz gereken ortak değerlerdir. Cennet annelerin ayakları altındadır, hadisiyle de annelerimizin önemi dinimizde de vurgulanmıştır. Bizler, annelerimizi sadece bir günle hatırlayan değil, her günümüzü onlarla, onların hatıralarıyla yaşayan bir milletin çocuklarıyız. Bizleri dünyaya getiren, büyütüp yetiştiren, sevgiyi, saygıyı öğreten, yaşamın en kutsal vazifesini yerine getiren annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, bütün annelere sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Sosyal mesafe kuralı çerçevesinde gerçekleştirilen ziyaretlerde şehit anneleri duygusal anlar yaşadı.

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x