Kavli Karar Ettiler Yol Yapılacak

#ferizlide.com

Dün Yol Kapama Eylemi Yapan Akçukur’lular amaçlarına ulaşmak için gerekli sözü aldılar.

Bozuk ve perişan yollarını yaptırmak için seslerini yetkililere duyurmaya çalışan Akçukur halkı geçtiğimiz gün sabah saatlerinde bölgenin ana yolunu trafiğe kapmışlardı.

Zaten bozuk olan bölge yoluna birde Damlık’ta devam eden cezaevi inşaatına giriş çıkış yapan ağır tonajlı araçların mahalle halkının isyanı üzerine Sakarya Büyükşehir belediyesi UKOME kararı ile Akçukur yoluna eklendi.

Bu olay bardağı taşıran son damla oldu. Çünkü zaten bozuk ve berbat olan yol zemini bu kez tamamen dağıldı.

Bunun üzerine derdini kimseye anlatamayan ve muhatap bulamayan Akçukur halkı çareyi yolu trafiğe kapamakta buldular.

Kimilerine göre büyükşehir belediyesine kimilerine göre de Ferizli belediyesine ait tartışması yapılan yol kapama olayı belediye başkanı Ahmet Soğuk’un gelmesiyle daha da hararetlendi. İlgili tarafların devreye girmesiyle anlaşmak için akşam saatlerinde mahalle kahvehanesinde toplantı yapılmak üzere anlaşmaları neticesinde yol trafiğe açıldı.

Akçukur mahallesinde düzenlenen toplantıya belediye başkanı Ahmet Soğuk ve diğer yetkililer katıldılar.

Basın olarak bulunduğumuz toplantıda konuşma yapan belediye başkanı Soğuk “basın olunca rahat konuşamıyorum” ifadesi üzerine siz yeter ki bu köylünün derdine çare olun dedik ve aldığımız fotoğraflardan sonra ayrıldık. Daha sonra bildirdiklerine göre, yol yapımının en kısa sürede başlanacağına kavli karar ettikleri ve bunun üzerine anlaştıklarını ifade ettiler.

Yeri gelmişken bir analiz

Yıl 2011- 12 Ferizli Damlık Tuzla da cezaevi yapılacağı söylentileri başlar. Şahsım adeta şok geçiririm. Ferizli’nin yaylasına cezaevi! Aman Allah’ım! Hep eleştirildim, hep hakaret edildim, hükümet karşıtı, muhalefet, bozguncu damgalarını yedim aldırış etmedim. Birkaç kişiydik binbir çiçeğin açtığı yaylanın yok olmasına rıza göstermeyen ama başaramadık.

Şimdi herkesin başı dertte!

Niye?

Devlet elbette cezaevi yapacak fakat yer tespiti hatalı, yanlış, kusurlu idi.

Yöre halkı o gün sustu, mera vasfı kaldırıldı yine sustu. Tabi siyasi abilerinin ağzına baktılar ama abiler dahil şimdi herkes isyanda!

Zamanında gidip yetkililere bu karar yanlıştır diyen olsaydı, olmadı!

Şimdi dertlerine yine biz deva olmaya çalışıyoruz.

Emeğimiz varsa elbette helalı hoş olsun.

Daha önce de yazdım Yunus:100. Ayette; “Allah aklını kullanmayanların üzerine pislik yağdırırım” diyor. Gerisi akıl sahiplerine kalmış.

Bunu analizi niye yaptım!?

Yine o siyasi abileriniz OSB adı altında cennet gibi topraklarınızı cehenneme çevirebilirler haberiniz olsun! Hem de MEGA OSB. Üstelik karma OSB. Benden uyarması! Emin olun bu topraklarda bir ağaç fidesi dikecek yerim büromdaki saksıdan gayrı yoktur.

Eğer aklınızı kullanırsanız; aklı olmayanların peşinden gitmekten vaz geçersiniz.

Aklınızı kullanmaz ağzınızı da yumarsanız;

MÜDÜR KONUŞUR!

 

ferizli haber mustafa üstübi   

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x