Kan ile Yazılan Destan: Çanakkale

#ferizlide.com

Sakarya Ülkü Ocakları Orhangazi Kültür merkezinde “Kan ile Yazılan Destan: Çanakkake” adlı konferans gerçekleştirdi. Tarihçi yazar Ozan Bodur’un konuşmacı olduğu program büyük ilgi ve yoğunlukla karşılandı. Programın protokolünü, Mhp Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve İlçe başkanları, MHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, İlçe Ocak Başkanları, Sakarya Türkav şube başkanı Recai Ciran, Türk Sağlık Sen Sakarya şube başkanı İrfan Korkmaz ve Mhp Cumhur ittifakı belediye meclis üyesi adayları oluştururken, şehir halkı tarafından da ilgi gösterildi.
Programın açılış konuşmasını yapan Sakarya Ülkü Ocakları başkanı Sayın Soyhan Sofuoğlu şu sözlerle salona seslendi:
 “Çanakkale zaferi; Türk ve dünya tarihi için bir dönüm noktasıdır. Kahramanlık ve fedakârlığın doruk noktasına ulaşarak, Viyana önlerinden itibaren Anadolu’ya doğru sürekli gerileyen bir imparatorluğun, esas kurucu unsuru olan Türk Milletinin verdiği bir onur mücadelesidir. Her şeyden önemlisi bu zafer, Kurtuluş Savaşı ateşinin yüreklerde yakılıp, milletçe yeniden doğuşun başlangıcıdır.”
Türk milletinin gücünün temsili olarak Çanakkale Zaferini gösteren Sofuoğlu şöyle devam etti;
“Çanakkale Savaşı’nda verilen mücadele, Türklüğü küçümseyen, Türk milliyetçilik gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine sahip insanların onuruna ve kutsal bildikleri vatanına göz diken, Türk Milleti’nin gücünü imtihan etmeye kalkışan bugünkü ihanet odaklarını da nasıl bir sonucun beklediğini anlamaları açısından, ders almalarını gerektiren tarihi bir dönemeçtir.”
başkan düşmanları omurgasız zihniyet olarak niteleyerek şu seslenişte bulundu:
“Şanlı Türk Milleti tarihinden aldığı güçle kendisini yok etmeye, ayaklar altına almaya çalışan güçlere karşı her ne pahasına olursa kanından ve canından vazgeçerek Türkiye’nin milli birliğini ve bölünmez bütünlüğünü korumak için göğsünü siper etmekten asla ama asla çekinmeyecektir. Bugün rüzgâr ekenler Çanakkale Savaşı’nda ve diğer destansı mücadelelerimizde olduğu gibi yine fırtına biçecek ve boğazın soğuk sularında yok olacaklardır.”
“TÜRK MİLLETİNİN 57. ALAYI ÜLKÜ OCAKLARIDIR!”
sözlerine çanakkale zaferinde gösterilen üstün cesaretin bu gün ülkü ocaklarında yeşerdiğinin altını çizerek devam eden başkan sözlerini şöyle sonlandırdı:
“Necip TÜRK milletinin 57.Alayı olan Ülkü Ocaklılar olarak bizlerde, Dünyada eşine zor rastlanır kahramanlık destanı yazanların torunları olarak bırakmış oldukları kutsal emanetlerinin yılmaz bekçileri şerefli taşıyıcıları olarak aynı ruh ile bizden sonraki nesillere üzerine katarak taşımanın gayreti için var gücümüzle çalışmaktayız.
Bu vesile ile 104. yıldönümünü heyecanla ve gururla kutluyor olduğumuz, Çanakkale Zaferinin 104. yıl dönümünde canlarını vererek yıllar ötesine Osmanlı Ordu’larını 1.Dünya Savaşı boyunca kumanda eden Enver Paşa Ve cephesinde kahramanlaşan Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm destan kahramanlarının aziz hatıraları önünde eğilmeyi şeref addediyoruz.”
Başkanın konuşması ardından sinevizyon gösterimi ve konferans gerçekleştirildi, konferans sonunda tarihçi-yazar Ozan Bodur’a  Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu plaket taktiminde bulundu.
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x