Kalıcı İş Merkezi Ferizli Adliye oluyor

#ferizlide.com: mustafa üstübi: Yapımı Tamamlanmak Üzere Olan Cezaevleri Göz Önünde Bulunduran Adalet Bakanlığı Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Ferizli’de Adliye Binası İçin Yer Bakmıştı

Yeni yapılmakta olan 2 kapalı bir açık cezaevinin bitmek üzere olduğu Ferizli’de Adliye binası yetersiz olacağından Hükümet konağı karşısında buluna kalıcı işyeri merkezi başta olmak üzere birkaç yer tespiti yapılmıştı.

Konu ferizli kamuoyunda gündeme gelmiş ve uygun yer için fikirler beyan edilmişti.

Bizde TV 264 ilçelerde gündem programında bu konuyu gündeme getirmiş ve uygun yerin kalıcı iş merkezinin olacağı kanaatimizi kamuoyu adına açıklamıştık.

Bu açıklamaların ardından geçen süre zarfında tamamlanan incelemelerden sonra edindiğimiz bilgiye göre uygun görülen yer Ferizli belediyesine ait olan o kalıcı iş merkezi oldu. Bu kararın ardından bunun yapılan belediye meclis toplantısında gündeme getirilen söz konusu yer; Adalet Bakanlığı Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına 5393 sayılı belediye kanununun 75 inci maddesinin (d) bendine istinaden 25 yıllığına tahsis edilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Yıllardır atıl vaziyette duran kalıcı işmerkezi binası bundan böyle Ferizli Adliyesi olarak hizmet verecek.

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Oğuzhan Aydoğdu
Oğuzhan Aydoğdu
1 ay önce

Mantıklı ve yerinde bir karar, tebrikler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x