Kadınlar Günü Etkinliği Sodam’da Gerçekleştirildi

#ferizlide.com: Ferizli’de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Ferizli Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Merkezinde (SODAM) etkinlik düzenlendi.

Programa Ferizli İlçe Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

“Kadınlara karanfil”

Dünya kadınlar günü nedeniyle Ferizli Kaymakamlığı SODAM’da düzenlenen etkinlikte kadınlarla bir araya gelen Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü ve Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, kadınlara karanfil takdim ederek günlerini kutladı.

Programda günün anlam ve önemine uygun olarak Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü bir konuşma gerçekleştirdi. Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, “Hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden, sonsuz sevgi ve hoş görüyle yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin mimarları olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum. Bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Kadınlar günü ziyaretleri”

Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü ve Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, buradaki etkinliğin ardından çeşitli ziyaretler yaparak kadınlar günü programını sürdürdü. Ziyaretler kapsamında ilçede bulunan işyerlerinde çalışan bayanlar ile araçlardaki ve cadde üzerindeki bayanlara karanfil takdim edilerek, kadınlar günü kutlandı. Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Ferizli Belediyesi’nde çalışan kadın personele de karanfil dağıtarak, 8 Mart dünya kadınlar gününü kutladı.

“İslam Cenneti annelerin ayakları altına sermiştir”

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu kadınlar günü dolayısıyla yaptığı açıklamada ‘’Kadın bu toplumun ve bütün dünya insanlığının en önde olanları, başlarımızın tacıdır. İslam’dan önceki Türk toplumlarında da bir Han anılıyorken, bir hakan anılıyorken hep onun eşi olan hatundan, hanımdan da söz edilmiştir. İslam’la müşerref olan dünya milletlerinde de İslam kadınlara verilmesi gereken kıymetin en iyisini en değerlisini sunmuştur, vermiştir. Cenneti annelerin ayaklarına seren bir dinin mensuplarıyız. Annesinin rızasını almadan, annesinin duasını almadan cennete gidemeyeceğimize inanılan bir medeniyetin mensuplarıyız. Ama ben isterim ki sadece bir gün kadına ait olmasın, bizim bütün günlerimiz onların olmalıdır. Bu vesileyle bir kez daha tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim” diye konuştu.

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu