Kaderin böylesi.. 1 yıl önce annesi, şimdi ise kendisi!

#ferizlide.com

Ferizli ilçesinde yaşayan 28 yaşındaki Nurgül Sözen, 1 yıl önce annesini kaybettiği “beyin küçülmesi” hastalığına yenik düştü

Ferizli ilçesi Abdürrezzak Mahallesi’nde yaşayan 28 yaşındaki Nurgül Sözen, gittiği hastanede beyin rahatsızlığı olduğunu öğrendi.

Şiddetli ağrılar yaşadığı şikayetiyle gittiği beyin cerrahisinde kendisine “beyin küçülmesi” hastalığı teşhisi konulan genç kadın, tedaviye başladı.

Hastalığı her geçen gün ilerleyen Sözen, bir süre önce hastanede tedavi altına alındı. Bilinci kaybolan genç kız, yoğun bakım ünitesine alındı.

Yoğun bakımda tedavi gören Sözen’in durumu geçtiğimiz günlerde ağırlaştı. Hastalığına karşı büyük savaş veren Sözen, 2 gün önce yaşam mücadelesini kaybetti.

Talihsiz kızın ölüm haberini alan yakınları ve ilçede yaşayanlar adeta yasa boğuldu. Sözen’in cenazesi, ölümü sonrası hastaneden ailesi tarafından teslim alınarak son kez memleketi Ferizli ilçesi Abdürrezzak Mahallesi’ne getirildi.

 

Baba ocağında helallik alınmasından sonra Konuklu Merkez Camii’ne taşınan Sözen’in cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Acı kader

Gençliğini amansız hastalıkla savaşarak geçiren genç kızla ilgili acı bir gerçek ortaya çıktı. Sözen’in annesi Havva Sözen’i 1 yıl önce yine “beyin küçülmesi” hastalığı yüzünden kaybettiği öğrenildi. Acı kaderi paylaşan genç kızın, annesinin mezarının yanına defnedildiği belirtildi.

Beyin küçülmesi nedir?

Beyin Küçülmesi, genellikle yaşlılarda ortaya çıkan bir hastalık türüdür. Beyin Küçülmesi hastalığınız halk dilindeki ismi bunama, tıp da ise demans veya alzheimer adı verilen bir hastalıktır.

Bildiğiniz gibi beyin hücreleri yenilenemeyen hücre türlerinden biridir. Beyinde bulunan hücrelerin ölmesiyle birlikte beyin yavaş yavaş büzülmeye başlar ve küçülür. Beyin küçülmesinin sebep olduğu hastalıkların maalesef bir tedavi yöntemi yoktur. Bilim adamları  beyin küçülmesinin sebep olduğu hastalıkları engellemek için bazı çözümler üretme adına sürekli çalışma içerisindedirler.

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Mustafa
Mustafa
2 yıl önce

Allah rahmet eylesin cümle sine. Genç yaşta göçtüler bu fani dünyadan

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x