Kablo Hırsızları Ferizli Cezaevine hapsedildi!

#ferizlide.com: Kablo Hırsızlarını Bu Sefer Jandarma Affetmedi… Çok sayıda hırsızlama mal ele geçirildi. Beş Tutuklama.

Son dönemlerde Türk Telekom’a ait internet, telefon ve enerji nakil kabloları çalınma ihbarlarında artış meydana gelince Jandarma bu konudaki tedbirlerini artırdı.

16 Haziran 2019 tarihinde Akyazı Kuzuluk Mahallesinde meydana gelen olayda siyah renkli otomobilin arka tamponuna yaklaşık 100 metre Telekom kablosunu bağlayarak sürüklediği ihbarını alan Jandarma hemen olay yerine intikal etmiş ve yapılan takip sonucu kaçan otomobil Kuzuluk Fatih Camisi avlusuna girerek şadırvana çarparak durmuştu. Araçta bulunan beş şahıs aracı terk ederek evlerin arasına kaçarak havanın da kararmasından yararlanarak izlerini kaybettirmişti.

Jandarmanın araç üzerinde yapmış olduğu incelemede, araç plakasının sahte olduğu ve motor / şase numaralarının silindiği görülmüş ve araç üzerinde üç adet parmak izi tespit edilerek tahkikata başlanılmıştı.

Kablo hırsızlığı olaylarının firarilerinin izini süren Jandarma elde ettiği bilgi ve bulgular neticesinde 26 Haziran 2019 tarihinde düğmeye bastı.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı istihbarat timleri ile Akyazı Jandarmasının müşterek icra ettikleri operasyon sonucunda firarilerin Kocaeli’nin Kandıra ilçesindeki ikamet ettikleri adreslerinde arama yaptı. Arama soncu E.A. V.D. M.Ü. B.D. ve G.D. isimli şüpheli şahıslar gözaltına alınmıştır.

Şüphelilere ait ev ve eklentilerinde yapılan detaylı arama ve inceleme sonucunda aramalarda çok sayıda çalıntı olduğu düşünülen malzeme ele geçirildi.

Jandarmadaki sorgulama esnasında daha 27 Aralık 2018 tarihi ile 22 Haziran 2019 tarihleri arasında Erenler İlçesi, Çaybaşıyeniköy, Sarıcalar, Kayalarmemduhiye Mahallelerinde gerçekleşen beş adet benzer hırsızlık olayının da şüphelileri olduğu yapılan kamera incelemeleri, teşhis tutanakları ve alınan tanık ifadelerinden tespit edildi.

Gözaltına alınan E.A. V.D. M.Ü. B.D. ve G.D. isimli şüpheli şahıslar Jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak 27 Haziran 2019 tarihinde Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x