KABİR AZABI

#ferizlide.com

KABİR AZABI

Kabir azabının var olduğu ile ilgili çocukluğumuzdan bu yana, binlerce hikaye dinledik. 

Öyle olaylar anlatıldı ki, geceleri kabir yanlarından, geçerken korkar olduk. Bu söylediğimi, bütün toplum kesimleri yaşamıştır. Kabir ya cennet bahçelerinden bir bahçe, ya da cehennem çukurlarından bir çukurdur, diye bizlere sürekli anlatılır. Kabir azabı o kadar anlatılır ki nerdeyse cennet ve cehennem kabir azabının gölgesinde kalır. Kabir azabı ile ilgili binlerce kitap yazılmış, yüzbinlerce hikâyeler uydurulmuştur.

Ben de zaman zaman şüphe duysam da, ne yazık ki sizler gibi yanılmış, kabir azabından korkar olmuştum.  Son yıllarda yaptığım araştırmalar sonucunda, bizi nasıl da aldattıklarına kanaat getirdim.

Öncelikle kabir azabını, açık seçik anlatan bir tane ayete rastlamadım. Nasıl oluyor da bu kadar, önemli bir konu ayet ile açıklanmıyor?

Kabir azabı tamamen başka kültürlerden bize uyarlanmış, İslam ile ilgisi olmayan bir konudur. Dünyada bulunan hukuk sistemlerinde, bile bir suçlu mahkeme edilmeden, cezaya çarptırılmaz, mahkeme oluncaya kadar suçsuz, kabul edilir ve mahkeme sonucuna göre, ya berat ya da ceza alır.

Şimdi kabir azabını uyduranlara, basit bir soru soralım, biz mahşer günü yargılanacağımıza göre, nasıl oluyor da yargısız infaza tabi, tutulup ölür ölmez ceza görüyoruz?

Sizler, kabir azabından söz edenler, nasıl oluyor da böyle kuyruklu yalanlarla Müslümanları zehirliyor, haşa ALLAH ‘I adaletsizlikle suçluyor konumuna düşüyorsunuz?

Biz biliyor ve iman ediyoruz ki asla, yüce yaradan en ufak bir adaletsizlik yapmaz, dolayısıyla yargılamadan bize ceza ve mükâfat, vermez bu bizim inandığımız ALLAH inancına aykırıdır.

Abone Olun
Bildir
guest
7 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
emrin olur efendim
emrin olur efendim
2 yıl önce
ALİ
ALİ
1 yıl önce

EMİR VERMEDİM SADECE GERÇEKLERİ YAZDIM.

Ummet
Ummet
2 yıl önce
Melih Sak
Melih Sak
2 yıl önce

Hayrola ya sen kimsin kabir azabı için hikaye diyebikecek kadar patavatsız pervasız rahatsiz mısın hayırdır. Kim bu sitenin yöneticisi bunu burada yayınlıyorsunuz. Sen hangi arapça kitapları okudunda burada gelip Kur’an’i Kerim’e baktım bulamaxım falan gibi şeyler yazıyorsun. Saçmalamayın lütfen bu yazıyı buradan kaldırın.

ALİ
ALİ
2 yıl önce
Yanıtla  Melih Sak

BEN ÜNÜVERSİTE TAHSİLİ YAPMIŞ YİRMİ BEŞ YIL TARİH ÖĞRETMENLİĞİ YAPMIŞ BİRİYİM YAZDIKLARIMIN ARAPÇA BİLMEKLE NE ALAKASI VAR SEN KİMSİN ŞİMDİ SÖYLE BAKALIM. ÜÇ BİNİ AŞKIN KİTAP OKUMUŞ BİR DE KİTAP YAZMIŞ HALEN DE BU KÖŞEDE YAZI YAZAN HAMLE GAZETESİNDE ÜÇ YIL KÖŞE YAZAN BİRİYİM DAHA SÖYLEYEYİ Mİ.

hadi ya
hadi ya
2 yıl önce
Yanıtla  ALİ

yazım kurallarına uy kardeşim yoksa kimseyi hoca olduğuna inandıramazsın

ALİ
ALİ
2 yıl önce
Yanıtla  hadi ya

İSMİNİ BAĞIŞLAR MISIN ? BEN KİMSEYİ İNANDIRMA PEŞİNDE DEĞİLİM HATA KULA MAHSUSTUR NERDE HATA YAPTIĞIMI DA SÖYLE DE TAM OLSUN .

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
7
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x