Judo Turnuvası Kapanış Töreni Yapıldı

#ferizlide.com

30 Ağustos Zafer Haftası Valilik Kupası Uluslararası Judo Turnuvası Kapanış Töreni Yapıldı

Vali Vekili Bekir Dınkırcı, her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 8.’si gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Haftası Valilik Kupası Uluslararası Judo Turnuvası Kapanış Törenine Katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa Vali Vekili Bekir Dınkırcı’nın yanı sıra; Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, daire müdürleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan ile Ukrayna’dan 584 sporcunun katıldığı turnuvada; minikler, yıldızlar, ümitler ve gençler (kız-erkek) kategorisinde büyük bir çekişme yaşandı. Yurtiçinden Kocaeli, İstanbul, Karaman, Yalova, Mardin, Kütahya, Konya, Kırıkkale, Şanlıurfa, Yozgat, Bursa, Iğdır, Bilecik, Balıkesir, Zonguldak ve Ankara’dan gelen sporcular katılırken, ilimizden de minikler kategorisinde 80, yıldızlar kategorisinde 48, ümit ve gençler kategorisinde 39 sporcu olmak üzere toplam 167 sporcu madalya için mindere çıktı.

Sakarya’da 50.441’i lisanslı 10.872 faal sporcumuz olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Judo branşında 10 faal kulübümüzde 2.037 lisanslı sporcumuzun mücadele ettiğini, Judo yapan toplam faal sporcumuzun ise 652 olduğunu ifade etti.

30 Ağustos Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında yurtiçi ve yurtdışından Valilik Kupası Uluslararası Judo Turnuvası için ilimize gelen sporcularımızı misafir etmekten memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali Vekili Dınkırcı, “Bu programa emek ve destek veren herkesi yürekten tebrik ediyorum.

Elbette ki bu cennet vatanı bize bırakan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Gazilerimize de şükranlarımızı arz ediyoruz.

Ayrıca 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybeden tüm Şehitlerimizi de rahmetle anıyoruz. İnsan hafızası zaman içerisinde her şeyi unutulabilir, çünkü depremin üzerinden tam 19 yıl geçmiş. 7.4 şiddetinde yaklaşık 45 saniye süren ve maalesef 3.891 Sakaryalı hemşehrimizi kaybettiğimiz depremde çok acılar çekildi. Sevgili gençler sizden tek

istirhamımız var. Biz deprem kuşağındayız, depremi dün de yaşadık, bugün de yaşadık, yarın da yaşayabiliriz. O yüzden her şeyi çok iyi öğrenmemiz ve ona hazırlıklı olmamız gerekiyor.

Ayrıca Kurban Bayramınızı da tebrik ediyorum, kırgınlıkların, dargınlıkların, küskünlüklerin bitmesini temenni ediyorum” dedi.

Vali Vekili Dınkırcı, programın sonunda dereceye giren sporculara ödüllerini de verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu