Jandarmanın Şubat Ayı Asayiş Raporu 71 Tutuklama

#ferizlide.com

Jandarma 1-28 Şubat 2019 tarihleri arasında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 793 şahsı yakalayarak adalet önüne çıkarttı. 71 Tutuklama.
Jandarmanın Sakarya’yı güven ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlar kararlı bir şekilde devam ediyor.
1-28 Şubat tarihleri arasında Jandarma asayiş timleri 96.907 şahsı sorguladı. Sorgulamalar neticesinde çeşitli suçlardan aranma kaydı olduğu tespit edilen 793 şahıs yakalanarak adalet önüne çıkartıldı. Bu şahıslardan 71’i hakkında çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklama kararı verildi. Diğer 722 şahıs ise çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.
– “Silâhla Yağma” “ suçundan kesinleşmiş 4 yıl 2 ay hapis cezası olan A.S.
-“Başkasına ait Banka veya Kredi Kartının İzinsiz Kullanılması Suretiyle Yarar Sağlama ” suçundan kesinleşmiş 3 yıl 1ay hapis cezası olan C.T.
-“Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık” suçundan kesinleşmiş 4 yıl 2 ay hapis cezası olan M.D.
-“Tutuklu veya Hükümlünün Kaçması, Uyarıcı ve Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma ve Sağlama” suçlarından kesinleşmiş 11 yıl hapis cezası bulunan Y.T.
-“ Hırsızlık “ suçundan kesinleşmiş 4 yıl 2 ay hapis cezası bulunan D.Ö.
-“Nitelikli Cinsel Saldırı ve İstismar, ayrıca Nitelikli olarak Konut Dokunulmazlığını İhlal, ” suçlarından kesinleşmiş 20 yıl hapis cezası bulunan S.Ö. ve “Sarkıntılık Yapmak Suretiyle Çocuğun Cinsel İstismarı” suçundan kesinleşmiş 2 yıl 6 ay hapis cezası olan B.K. isimli şahısların da aralarında bulunduğu 793 şahıs Şubat ayı içerisinde yakalanmıştır.
Yakalanan şahıslardan 71 kişi çıkarılmış oldukları mahkemece tutuklanarak çeşitli ceza evlerine konulmuştur.
Yapılan her şey; yaşanılabilir huzurlu bir Sakarya için olduğunu bildiren Jandarma suçlularla olan mücadelelerinin hız kesmeden Mart ayında da devam edeceği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu