Jandarmanın Mayıs Ayı Asayiş Raporu…

#ferizlide.com: Jandarma 1-30 Mayıs 2019 tarihleri arasında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 287 şahsı yakalayarak adalet önüne çıkarttı. 72 Tutuklama.

Jandarma Sakarya’yı güvenli ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlara kararlı bir şekilde devam ediyor.

1-30 Mayıs tarihleri arasında Jandarma Asayiş Timleri 169.759 şahsı sorguladı. Sorgulamalar neticesinde çeşitli suçlardan aranma kaydı olduğu tespit edilen 287 şahıs yakalanarak adalet önüne çıkartıldı. Bu şahıslardan 72’i hakkında çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklama kararı verildi. Diğer 215 şahıs ise çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

İlgili Makaleler

-““Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanuna”…

muhalefet suçundan 2 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.D.
– “”Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Bulundurmak, Kabul Etmek ve Kullanmak” suçundan 2 yıl kesinleşmiş cezası bulunan E. S.
-“Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma ve Yaralama“ suçlarından kesinleşmiş 2 yıl 6 ay hapis cezası bulunan H.D.
-“Silahla Tehdit” Suçundan kesinleşmiş 2 yıl 1ay hapis cezası bulunan R.E.
-“Başkasını Bir Malın Teslimi veya Malın Alınmasına Karşı Koymaya Mecbur Kılmak Suretiyle Yağma” suçundan 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.Ç.
-“Uyuşturucu Ticareti Yapmak” suçundan 12 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Y.D.
-“Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)” soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan eski 2. sınıf emniyet müdürü N.K.
-“Konut Dokunulmazlığını İhlal Etmek ve Hırsızlık” suçundan 5 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası olan P.B.
-“Tehdit ve Cebir kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçundan 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan E.T. isimli şahsın da aralarında bulunduğu 287 şahıs Mayıs ayı içerisinde yakalanmıştır.
Yakalanan şahıslardan 72 kişi çıkarılmış oldukları mahkemece tutuklanarak çeşitli cezaevlerine konulmuştur.
Aynı zamanda Mayıs ayı içerisinde Pamukova’da 15 ayrı hırsızlık olayının firarisi ve 16 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan H.D. ile Kocaali’de 32 ayrı hırsızlık olayının firarisi olan R.E’ de yalanarak cezaevine gönderilmiştir.
Trafik timlerinin bu ay içerisinde yapmış olduğu yol kontrollerinde yakalaması olan 183 adet ve çalıntı olduğu tespit edilen 2 araç yakalanmıştır.
Yapılan her şeyin; yaşanılabilir huzurlu bir Sakarya için olduğunu bildiren Jandarma suçlularla olan mücadelelerinin hız kesmeden Haziran ayında da devam edeceğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu