Jandarmanın Mart Ayı Asayiş Raporu…

#ferizlide.com

Jandarma 1-31 Mart 2019 tarihleri arasında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 497 şahsı yakalayarak adalet önüne çıkarttı. 73 Tutuklama.

Jandarmanın Sakarya’yı güven ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlar kararlı bir şekilde devam ediyor.
1-31 Mart tarihleri arasında Jandarma asayiş timleri 171.909 şahsı sorguladı. Sorgulamalar neticesinde çeşitli suçlardan aranma kaydı olduğu tespit edilen 497 şahıs yakalanarak adalet önüne çıkartıldı. Bu şahıslardan 73’ü hakkında çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklama kararı verildi. Diğer 424 şahıs ise çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.
– “Sarkıntılık Yapmak Suretiyle Çocuğun Cinsel İstismarı” suçundan 4 yıl 2 ay kesinleşmiş cezası bulunan İ.Ö.
– “Silahla Yağma” suçundan 4 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan İ.T.
– “İşyeri Dokunulmazlığı İhlal Etme” suçundan 2 yıl 7 ay hapis kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.T.
-“ Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlamak” suçundan 11 yıl 3 ay kesinleşmiş cezası bulunan A.Ö. ile aynı suçtan 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.B. isimli şahsın da aralarında bulunduğu 497 şahıs Mart ayı içerisinde yakalanmıştır.
Yakalanan şahıslardan 73 kişi çıkarılmış oldukları mahkemece tutuklanarak çeşitli cezaevlerine konulmuştur.
Yapılan her şey; yaşanılabilir huzurlu bir Sakarya için olduğunu bildiren Jandarma suçlularla olan mücadelelerinin hız kesmeden Nisan ayında da devam edeceği bildirildi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x