Jandarmanın Ekim Ayı Asayiş Raporu…

#ferizlide.com: Jandarmaya ait sorumluluk bölgesinde 1-31 EKİM 2019 tarihleri arasında 785 asayiş olayı meydana geldi.

Meydana gelmiş olan bu olaylarda, toplamda 143.405 şahıs sorgusu yapılmıştır.

Jandarma yol uygulamalarında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 346 şahsı yakalayarak adalet önüne çıkartmış olup, bu suçlulardan 81 kişi çıkarıldığı mahkemeler tarafından tutuklanarak çeşitli ceza evlerine konulmuştur.

Jandarma Sakarya’yı güvenli ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlara kararlı bir şekilde devam ediyor.

-“Kullanmak için Uyuşturucu ve ya Uyarıcı Madde Kabul Etmek ve ya Bulundurmak” suçundan kesinleşmiş 2 yıl 6 Ay hapis cezası bulunan F.T. isimli şahıs Akyazı’da,

-“Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” Suçundan kesinleşmiş 4 yıl 2 Ay hapis cezası bulunan H.N. isimli şahıs Hendek’te.

-“Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Olan Eşya Hakkında Hırsızlık” suçundan kesinleşmiş 6 yıl 10 ay hapis cezası bulunan K.D. isimli şahıs Erenler’de

-“Kasten adam öldürme ve Basit Yaralama” suçundan 7 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan F.T. isimli şahıs Hendek’te,

-“Nitelikli Cinsel Saldırı” suçundan aranan ve 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan E.K. isimli şahıs Karasu’da,

-“Kasten Adam Öldürme, Yaralama, Mala Zarar Verme” suçlarından 3 yıl 1 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan R.Y. isimli şahıs Arifiye’de,

-“Sekiz ayrı” suçtan toplam da 11 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.T. Karasu’da,

 -“Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçundan Akyazı’da yakalanan ve 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan E.P. isimli şahıslarında aralarında bulunduğu 81 kişi çıkarılmış oldukları mahkemelerce tutuklanarak çeşitli cezaevlerine konulmuş olup, yakalanan 265 şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

Ekim ayı içerisinde Jandarmaya bağlı narkotik timlerinin yapmış olduğu operasyonlar sonucu 10 Kg. Kubar Esrar, 45 Gr. Bonzai, 13 Kg. 130 Gr. Skunk maddesi ele geçirilerek Jandarma tarafından el konulmuştur.

Trafik timlerinin bu ay içerisinde yapmış olduğu yol kontrollerinde yakalaması olan 148 Adet araç yakalanarak trafikten men edilmiştir.

Yapılan her şeyin; yaşanılabilir huzurlu bir Sakarya için olduğunu bildiren Jandarma suçlularla olan mücadelelerinin hız kesmeden Kasım ayında da devam edeceğini bildirdi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x