Jandarmadan operasyon

#ferizlide.com

Jandarmanın Nisan Ayı Asayiş Raporu…

Jandarma 1-30 Nisan 2019 tarihleri arasında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 343 şahsı yakalayarak adalet önüne çıkarttı. 57 Tutuklama.

Jandarmanın Sakarya’yı güvenli ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlar kararlı bir şekilde devam ediyor.

1-30 Nisan tarihleri arasında Jandarma asayiş timleri 153.224 şahsı sorguladı. Sorgulamalar neticesinde çeşitli suçlardan aranma kaydı olduğu tespit edilen 343 şahıs yakalanarak adalet önüne çıkartıldı. Bu şahıslardan 57’si hakkında çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklama kararı verildi. Diğer 286 şahıs ise çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.

-“Hakkında 3 ayrı” suçtan 10 yıl 5 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.Y.

– “2313 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan 5 yıl kesinleşmiş cezası bulunan Z. Ç.

-“Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma ve  Yaralama“ suçlarından kesinleşmiş 2 yıl 6 ay hapis cezası bulunan H.D.

-“Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmak suretiyle hırsızlık, Konut dokunulmazlığını ihlal etme, Basit yaralama ve Hükümlü ve tutuklunun kaçması” suçlarından 11 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan İ.S.

-“Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmak suretiyle Hırsızlık,                                                                                                         İşyeri dokunulmazlığını İhlal etme ve Kamu malına zarar verme” suçlarından 4 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.S.

-“Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama” suçundan 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.Ö. isimli şahsın da aralarında bulunduğu 343 şahıs Nisan ayı içerisinde yakalanmıştır.

Yakalanan şahıslardan 57 kişi çıkarılmış oldukları mahkemece tutuklanarak çeşitli cezaevlerine konulmuştur.

Ayrıca; 16 Nisan 2019 tarihinde Taraklı Akçapınar Mahallesinde meydana gelen kablo hırzıslığı failleri F.Ç. ile R.Ö. isimli şahıslar 17 Nisan 2019 tarihinde, 21 Ocak 2019 tarihinde Hendek-Yağbasan Mahallesinde meydana gelen Türk Telekom’a ait İnternet ve Telefon kablo hırsızlığı firarileri G.D., S.S., ve S.E. 11 Nisan 2019 tarihinde yakalanmış olup, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderilmiştir.

Yapılan her şeyin; yaşanılabilir huzurlu bir Sakarya için olduğunu bildiren Jandarma suçlularla olan mücadelelerinin hız kesmeden Mayıs ayında da devam edeceğini bildirdi.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu