Jandarmadan Eğitime Destek

#ferizlide.com: Jandarmadan Okul Servis Kontrolü ve Eğitim Çalışmaları.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde faaliyet gösteren öğrenci servislerini 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk haftasında Jandarma trafik ekipleri tarafından denetime tabi tutuldu.

Eğitim ve öğretim yılının ilk günlerinde alarma geçen Jandarma Trafik timleri, çocukların güvenli bir şekilde okullarına ulaşması için taşıma işini üstlenen servis araçlarına karşı sıkı bir çalışma gerçekleştirdi.

Yapılan kontrollerde araçların uygunlukları, muayene olup olmadığı, araç sigortaları ve sürücüleri tek tek kontrol edildi. Trafik güvenliği ile ikazlarda bulunan Jandarma Personeli servis içerisinde öğrencilerin ne şekilde oturacağını uygulamalı olarak gösterdi.

Yapılan servis kontrolleri haricinde eğitim ve öğretim yılının açılması ile birlikte eğitim çalışmalarına da hız veren Jandarma Trafik eğitmenleri Ferizli’nin Sinanoğlu Mahallesinde Bulunan Hatice Aslan İlk ve Ortaokulu, Akyazı Topçu Sırtı ilk ve Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilerle buluşarak öğrencileri trafik konusunda bilgilendirdi.

Yapılan açıklamada trafik bilincinin yerleşmesi için, daha güvenli bir trafik için öğrencilere yönelik eğitimlerin devam edeceği bildirildi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı