Jandarmada Nöbet Değişimi…

#ferizlide.com: Sakarya İl Jandarma Komutanlığına bağlı çeşitli birimlerde görev yapan ve 2019 yılı genel atamalarında görev yeri değişen personel için Sakarya İl J.K.lığı kendisine ait Sapanca Uzunkum Tesislerinde veda kokteyli düzenlendi.

Geceye İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Cengiz Yiğit, İl Jandarma Komutan Yardımcıları Jandarma Albay Mehmet Ali Bayer, Jandarma Albay Münür Yüksel Gürfiliz, İlçe Jandarma Komutanları, Şube Müdürleri ve atama gören personel katıldı.

 

2019 Genel atamaları sebebiyle Adapazarı İlçe J.Komutanı J.Bnb. Cafer Güneş, Arifiye İlçe Jandarma Komutanı J.Kd.Bçvş. Yavuz Erdal Türkgenci, Erenler İlçe Jandarma Komutanı J.Kd.Bçvş. Hüseyin Dursun, Geyve İlçe Jandarma Komutanı J.Kd.Bçvş. Seydi Vakkas Aytekin, Hendek İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Deniz Kün, Karapürçek İlçe Jandarma Komutanı J.Tğm. Fatih Mehmet Aslan, Kaynarca İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Mikail Arıkan ve Taraklı İlçe Jandarma Komutanı Bekir Burak Topal’ın görev yerleri değişti.

 

Gecede Jandarma Albay Cengiz Yiğit kısa bir veda konuşması yaptı.

 

Albay Cengiz; ‘Çok değerli mesai arkadaşlarım’ diye başlayan konuşmasında. Yaklaşık iki yıldır emir-komuta ettiğim Sakarya İl Jandarma Komutanlığında sizlerle görev yapmaktan büyük mutluluk duydum. Yine bir atama dönemi geldi ve burada bulunan bazı arkadaşlarımıza veda edeceğiz. Vedalar zordur ve her veda aynı zamanda hüzün taşır içerisinde,  ayrılanlar için de yeni bir başlangıçtır aynı zamanda.

Kıymetli arkadaşlarım;

Jandarma teşkilatı sanıldığı gibi çok da büyük sayılmaz. Belki ileride tekrar birlikte çalışma fırsatımız olacaktır. Belki de yaşar görürsek emeklilik günlerinde karşılaşacağız. İşte o gün birbirimizi gördüğümüzde selamlaşabiliyorsak bizler bu dava arkadaşlığımızı başarmış sayarım kendimi.

Bizler profesyonel insanlarız. Bu mesleği seçmiş olduğumuza göre böylesi ayrılıkları yaşamak artık bizim için kaçınılmaz bir durum. Ayrılıklar bizler için yaşam biçimi oldu. Kim bilir bu kaçıncı ayrılıktır her birimiz için.

Sizlerden ricam, yeni atanmış olduğunuz görev yerlerinde Sakarya’da geçirmiş olduğunuz zaman diliminin muhasebesini yapmanız ve işimi daha iyi nasıl yapabilirim, bir tık daha üzerine nasıl çıkabilirim gayreti içerisinde olmanızdır.

Unutmayın! “Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır”

Bu ülke artısıyla eksisiyle hepimizin, bu nedenle ülke yararına elimizden gelenin en iyisini yapmanın gayreti içerisinde olmalıyız.

Değerli Silah Arkadaşlarım! Zaman geçiyor, yıllar önce gelmiş olduğunuz Sakarya’da ki görev süreniz doldu. Sayılı nefeslerimiz de bir bir tükeniyor.

Unutmayın!

Hayat bize bir emanettir. Öyle ki insan kendi canının dahi sahibi değil, emanetçisidir. Dünya hayatında vazifelendirildiğimiz bütün işler de bize emanettir.

İki yılı aşkın bir süredir sizlerin amiri olarak elimden geleni yapmaya çalıştım.

Şikâyetlerinizi, taleplerinizi, görüşlerinizi değerlendirerek çözüm üretmeye çalıştım. Kapım ve telefonum her daim açık ve ulaşılabilir olsun istedim.

Birlikte görev yaptığımız süre içerisinde görevlerinizi ifa ederken her birinizin büyük bir fedakârlıklar yaparak, özveri ile çalıştığınızı biliyorum. Bu sebep ile her birinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.

Zaman içerisinde yaşadığımız iş yoğunluğu gibi sebeplerle kırgınlıklarımız olabilir, bu nedenle her birinize hakkımı helal ediyorum, lütfen sizlerde helal ediniz.

Yeni görev yerlerinizin hayırlı, uğurlu olmasını, ailelerinizle birlikte huzur ve güven içinde sağlıklı güzel günler geçirmenizi diliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” Cümleleriyle konuşmasını tamamladı.

Gecede en ilginç sahne Sapanca gölünde yüzmekte olan, kaz ve ördek sürülerinin onarlı gruplar halinde adeta bir manga asker gibi atama gören personelin önünden geçmeleriydi.

Gece atama gören personelin Komutan ve mesai arkadaşları ile vedalaşıp helallik alması ile son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu