Jandarmada 180’inci Kutlama törenleri

#ferizlide.com: Jandarmanın Kuruluşunun 180’inci Yıl Dönümünü Törenlerle Kutladı.

İlk tören sabah saatlerinde Adapazarı Demokrasi Meydanındaki Atatürk anıtına İl Jandarma Komutanı J.Albay Cengiz Yiğit ve çok sayıda Jandarma Personelinin katılımı ile çelenk konulmasıyla başladı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunması ile buradaki tören son buldu.

Kutlamaların ikinci bölümü Jandarmanın Sapanca Uzunkum tesislerinde gece devam etti. Buradaki törene Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Salih Üstündağ, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Jandarma Personelleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Tören şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu, ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. İl Jandarma Komutanı J.Albay Cengiz Yiğit’in gecenin önem ve anlamının da içerisinde olduğu selamlama konuşmasının ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir’da bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Jandarmanın 180’inci Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde ilk ve ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlerin ödül törenine geçildi.

Resim dalında birinci olan Zeynep Gonca, Şiir dalında birinci olan Zeynep Sare Saka ve Kompozisyon dalında birinci olan Selin Özdemir’e ödülleri Vali Ahmet Hamdi Nayir tarafından.

Resim dalında ikinci olan Begüm Şahin, Şiir dalında ikinci olan Fatih Külünk ve Kompozisyon dalında ikinci olan Yusuf İslam Burnaz’e ödülleri Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Salih Üstündağ tarafından.

Resim dalında üçüncü olan Yusuf İhsan Doğru, Şiir dalında üçüncü olan Irmak Özdemir ve Kompozisyon dalında üçüncü olan Vildan Sancaktutan adlı öğrencilere ödülleri ise Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarafından takdim edildi.

Halk oyunlarının gösterilerinin de yer aldığı gece, havai fişek gösterileri ve Jandarma Albay Cengiz Yiğit’in “180 yıldır ulusuna ve ülkesine hiçbir karşılık beklemeksizin fedakârca ve kahramanca hizmet eden; tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla dolu, Kanun Ordusu Jandarma Genel Komutanlığının tüm personeli adına, bu mutlu günümüze teşriflerinizden dolayı en derin saygılarımı sunarım” şeklinde yapmış olduğu teşekkür konuşması ile son buldu.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x