Jandarma Kayıp Cüzdanı bakın nasıl buldu

#ferizlide.com: Jandarmanın Günlüğünden… Kayıp Cüzdanın Ardından… Tarih 03 Ağustos 2019

Olay Yeri; Sakarya-Hendek Jandarma Bölgesi Otoyol Dinlenme Tesisleri.

Olayın Şekli; Hendek Hamitli Mahallesinde bulunan dinlenme tesislerine aracı ile gelerek mola veren E.K. ve E.T. isimli iki arkadaş, bir süre burada bir bank üzerinde oturarak dinlenmiş daha sonra da araçlarına binerek Amasya iline gitmek üzere dinlenme tesislerinden ayrılmıştır. İki arkadaş 150 kilometre ileride bir petrol istasyonunda ihtiyaç molası verdiklerinde E.K. isimli şahıs cüzdanını düşürmüş olduğunu fark ederek tekrar araçları ile mola verdikleri dinlenme tesisine dönerek cüzdanını aramıştır. Tüm aramalara rağmen cüzdanını bulamayan E.K. isimli şahıs Hendek Jandarmasını arayarak cüzdanın çalınmış olabileceği ihbarında bulunmuştur.

Jandarma Devrede;

İhbarı alan Jandarma Asayiş timleri 15 dakika içerisinde olay yerine intikal etmiş, olay yeri ve kamera incelemesi yapılarak tahkikat başlatılmıştır. Yapılan kamera görüntüsü incelemesi sonucu kimliği tespit edilemeyen bir şahsın cüzdanı alarak plakası tanımlanamayan bir tıra binerek dinlenme tesisinden ayrıldığı tespit edilmiştir. Jandarma PTS incelemeler sonucunda aracın plakasına ulaşmış, Gürbulak sınır kapısına kadar yol güzergâhında ki tüm Jandarma birliklerini olaydan haberdar ederek, Tır takip altına alınmıştır.

Sonuç;

Tarihler 05 Ağustos 2019 tarihine gösterirken sürücülüğünü İran asıllı A.H.B. isimli şüpheli şahsın yaptığı araç Ağrı ili Doğubayazıt İlçesi Gürbulak Sınır kapısından çıkış yapacağı sırada Gürbulak Jandarma Karakolu Asayiş Timleri tarafından durdurularak şahıs sorgulanmış ve kendi rızası ile içinde 2.115 Euro para olan cüzdan teslim edilmiştir. İran asıllı A.H.B. isimli şahıs sorgusunun ardından savcılık tarafından serbest bırakılmıştır.

Kayıp cüzdan sahibine verilmek üzere Savcılık tarafından emanete alınmıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Olun  
Bildir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı