İYİ PARTİLİLER GEYVE’YE İYİ GELDİ

İYİ PARTİLİLER GEYVE’YE İYİ GELDİ

İYİ Parti milletvekili adayları Ümit Dikbayır , Aydoğan Arslan, Mehmet Kır ve Asena Aslan Burak , seçim çalışmalarını Geyve ve Alifuatpaşa’da sürdürdüler.
İYİ Parti Geyve ilçe başkanı Yusuf Baran ve ilçe yönetimi eşliğinde pazaryerini ziyaret eden İYİ Partililer, pazaryeri esnafı ve alışveriş yapan Geyvelilere kendilerini tanıtıp oy istediler.
Halkın yoğun ilgi gösterdiği programın genel sohbet konusu dün İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener tarafından açıklanan seçim beyannamesiydi.
İYİ Partililerin ”Milletle Sözleşme ” adını verdikleri beyannameden Geyve özeline atıfta bulunarak aktardıkları maddeler , büyük ilgi çekerken , vaatler arasında en popüler olan yine Türkiye Dayanışma Fonu ile vatandaş borçlarının bir kısmının tamamen bir kısmının büyük bir oranla kapatılacak olmasıydı.
Konuşmaları ve vaatleri dinleyen vatandaşların bir kısmının ” siz iyiymişsiniz beya ” diyerek tepki göstermesi günün espri konusu haline geldi.
Türkiye İYİ’leri ve İYİ’likleri hak ediyor, biz İYİ’lerin genel başkanı her şeyden ve herkesten önce bir anne olduğu için vatandaşlarımıza anne şefkati ile yaklaşacak ve bundan sonra her ne sebeple olursa olsun analar ağlamayacaktır diyen milletvekili adayı Ümit Dikbayır :
” Bu ülke çok kirlendi , dolayısıyla bir hanım eline ihtiyaç var. ”
 sözleriyle ilgi çekti.
” Farkındaysanız, nenelerimizin, analarımızın, bacılarımızın yani açık kapalı her Türk kadınının mutlaka çeyizinde bulunan tülbent, bizim partimizin neredeyse sembolü haline geldi.
Bunu lütfen tesettür veya istismar edilen başörtüsü ile karıştırmayın çünkü tülbendin yeri ayrıdır. Tülbent, sayın genel başkanımızın da sık sık belirttiği gibi Anadolu’nun en eski sembolü, kavgaları bitiren kardeşliği ortaya çıkaran, ayrışmaları ortadan kaldıran bir birleştirici semboldür”
diyen Ümit Dikbayır , açıklamasını şöyle sürdürdü; “ Anadolu’nun her yerinde adamlar kavga ettiğinde eğer onların arasındaki problem çözülemezse o evin, ailenin köyün en yaşlı kadını veya en genç gelini çıkarır kafasından tülbentini atar yere, barış sağlanır, kardeşlik sağlanırdı. İşte kadınlar Sayın Meral Akşener’e tülbentlerini hediye ederek diyorlar ki, bu ülkedeki bütün ayrışmaları ortadan kaldır. Bu ülkeyi birleştir bu ülkeyi zengin-fakir ayrımından, mezhep ayrımından kardeşliği ortadan ayıran her türlü ayrıştırıcı dilden kurtar, diyorlar. Biz Türkiye’deki her sorunu her problemi işte bu sembol üzerinden çözmeye talibiz.”
Geyve programından sonra Alifuatpaşa’ya geçen İYİ Partililer, burada da esnaf ziyaretleriyle esnaf ve halka parti propagandası yapıp, tanıtım broşürleri dağıttılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu