İYİ Parti’den seçim değerlendirmesi

#ferizlide.com

Değerli basın mensupları

Öncelikle 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Yerel Seçimleri’nin ülkemiz ve Sakarya’mız açısından hayırlı olmasını diliyoruz.
Seçim sırasında her ne kadar Türkiye’de hepimizi üzen olaylar yaşansa da, Sakarya’da huzuru bozacak herhangi bir olayın yaşanmamış olmasından ötürü başta Sayın Valimiz olmak üzere, polis ve jandarma teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz.
Seçim sonuçlarını incelediğimizde gerek Millet ittifakı olarak gerekse İYİ Parti olarak yukarıya doğru devam eden bir ivmeden bahsedebiliriz.
Elimizdeki son verilere istinaden 24 Haziran Milletvekili seçimleri ile karşılaştırıldığında Millet ittifakının oy oranı %23,1’den % 27,6 yükselmiş; buna karşılık Cumhur ittifakının Sakarya’daki oy oranı ise %72,8’den, % 65’e gerilemiştir.
İYİ Parti’nin Sakarya’da 24 Haziran 2018 seçimlerinde aldığı oy oranı %9,4 iken, bugün tam olarak net veriler olmamasına rağmen ilçeler bazında homojen dağılım da hesaplandığında % 15’ler seviyesine çıkmıştır. Bu da İYİ Parti’nin oy oranının Türkiye genelinde en yüksek olan 10 il arasında olduğunu göstermektedir.
Seçim sonuçlarının Sakarya’da verdiği mesaj da partimize şu şekildedir:
Kurulduktan henüz daha 8 ay sonra yapılan genel seçimlerde Sakaryalılar bizlere 1 milletvekili vererek, TBMM’nde muhalefet görevi tevdi etmişlerdir.
Genel seçimlerin üzerinden 8 ay geçtikten sonra bu sefer de 31 Mart seçimlerinde Sakarya’da Meclis üyelikleri ile birlikte yine muhalefet görevi vermiştir.
Sakaryalıların bizlere verdiği bu muhalefet görevini, tıpkı TBMM’nde Sakarya’mız ve ülkemiz adına yaptığımız ve herkesçe takdir edilen muhalefet anlayışımızda olduğu gibi, Yerel yönetimler bazında da yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
Öte yandan 31 Mart seçimlerinin ardından kendi adımıza çıkardığımız dersler de olacaktır. Seçim sonuçları kesinleştikten sonra teşkilatlarımız ile birlikte bu değerlendirmeleri yapacağız. Nerede eksik kaldık, kendimizi neden daha iyi anlatamadık, neleri daha iyi yapmamız gerekirdi, bütün bunları tartışacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, seçimi kazanan başta Sayın Ekrem Yüce olmak üzere tüm Belediye Başkanları ve bağlı bulundukları siyasi partileri kutluyor ve yeniden seçim sonuçlarının Sakarya’mız açısından hayırlı olmasını diliyorum.

Saygılarımla.

İlgili Makaleler
Not: Önümüzdeki günlerde yapılacak  basın toplantısı ile sonuçlar daha ayrıntılı değerlendirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu