İyi partiden hizmet önergesi

İyi Parti Ferizli Belediye Meclis Üyeleri Abdullah Efiloğlu, Necattin Ürdem, Hüseyin Deniz, katıldıkları Temmuz ayı belediye meclisinde gündem maddelerini onayladıktan sonra meclise bir önerge sundular.

#FERİZLİDE.COM: İyi Parti gurup başkanı Abdullah Efiloğlu önergeyi mecliste söz alarak okumasın ardından taleplerini yapılması için meclise teslim ettiler. Gurup başkanı Efiloğlu’nun okuduğu önerge şöyle:

“Değerli Belediye Başkanım Meclis Üyesi arkadaşlarım değerli misafirlerimiz ve Belediyemizin çalışanları Temmuz ayı meclis toplantımıza hoş geldiniz.

 Sakarya ili Kocaali ilçesi Alandere ve Demiraçma  mahallesinde yaşanan sel felaketinden dolay can kaybı olmaması en büyük sevincimizdir.  Bu sebeple Ferizli meclisinden geçmiş olsun dileklerimizi bir kez daha iletiyoruz.

Sakarya ili Karasu ilçesi Adatepe mahallesinde yaşanan Sakarya nehrinde kaybolan 20 yaşındaki Emirhan’ ın en kısa zamanda bulunmasını temenni ediyoruz.

İyi Parti gurubu olarak başlattığımız mahalle gezilerimize ilk olarak Ferizli ilçemiz merkez mahallesi konumundaki Değirmencik mahallesi ile başladık

Değirmencik mahalle halkı ile buluşarak sokak ve caddeleri gezdiğimizde eksikleri yerinde tespit ettik ve meclisimizde gündeme getirme sözü verdik.

Değirmencik halkı ile gezide ve görüşmelerde iki sokağa yapılan hizmet tende bahsettiler ve gezdirdiler yapılan hizmetten dolayı belediye başkanına, tüm parti grup başkanlarına ve meclis üyelerine teşekkür ettiler selam söylediler devamının gelmesini temenni ettiler.

Değirmencik cami üst sokaklarına yapılan sıcak asfalt ve alt yapının 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310 ve 311 nolu sokaklara yapılması elzem şekilde görülmektedir. Gezilen görülen sokaklara sizler ide davet etmektedirler.

Sokaklarda kanalizasyon çalışması bulunmamaktadır. Komşu komşuya atık su sebebiyle düşman olmaktadır. Nüfuslu olan aileler bir şekilde işlerini geçici olarak halletmişlerdir. Lakin hizmet ayrımı olmamalıdır.

Değirmencik mahallemizin yıllardır çözülemeyen sorunlardan biri olan Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerine yapılamayan ve özellikle Eğitim Öğretim güzergahı olan cadde üzerine yapılması istenilen kaldırım çalışmasının 2021 – 2022 öğretim yılına yetiştirilmesi istenmektedir.

Değirmencik mahallemize eğitim öğretim veren Rüveyde Güneş ilköğretim okulunun bahçesine yapılmak istenilen projenin okul bahçesinin daralmasına neden olacağından yapılacak arazi keşfinden sonra okulun karşı tarafında bulunan dolgu yapılan milli eğitim müdürlüğüne ait olan arazinin mahalle halkının ve gençlerimizin kullanacağı sosyal tesis tarzında olmasını istiyor ve talep ediyorlar.

Değirmencik Mahallesi içinde birde Adalet Bakanlığına bağlı Ferizli L tipi cezaevi bulunduğundan dolayı güvenlik zafiyeti bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı mobbesa kamerası talep etmektedir.

Değirmencik mahallemizde geçen hafta yaşanan olaydan bahsettiler sabah ezanından sonra çekçekli hurda toplayıcılar dadanmıştır ve okul bahçesinden demir hurda çalınmış okul yönetiminin kamera kaydı bulunmaktadır. Kolluk güçleri ve Belediye Zabıta biriminden bu konu ile alakalı destek beklemektedir. Daha öncede aynı ekip ilçe müteahhitlerimizin yapmakta olduğu yaşam yerlerinden de demir çalınmıştır. Bu sorun Ferizli ilçemizin tamamında vardır.

Değirmencik mahallemizin spora olan ilgisi göz önündedir çok değerli iki adet futbolcu ilçemizden bizi temsil etmektedir bunlar Hüseyin Tok ve sizlinde bildiğiniz gibi 2 ay önce Mikail Okyar Değirmencik mahallesinde yetişmiştir. Bu sebepten dolayı Değirmencik mahallesinde bulunan futbol sahasının revize edilerek kullanacak halde getirerek sayılarının artması sağlanmalıdır. Akabinde çocuk parklarının sayısının arttırılmasını talep etmektedirler.     

Değirmencik mahallemiz tarım ve çiftçilik üzerine verimli arazilere sahip olması sebebiyle hasat döneminin yaklaşmasından dolayı daha önceden yollara dökülen malzemenin tekrar bir greyder ile silme yapılmasını talep etmektedirler ve mahalleye  gelecek olan mevsimlik işçiler için sosyal şartlara uygun bir yerin belirlenmesi ve tahsisi talep edilmektedir.

 

İyi parti gurubu adına Temmuz ayı meclisimizin hayırlara vesile olmasını dileriz.” 

İyi Parti Grup Başkanı                                Meclis Üyesi                                     Meclis Üyesi

Abdullah EFİLOĞLU                                 Necattin ÜRDEM                            Hüseyin DENİZ

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Halk
Halk
18 gün önce

Herşey İYİ olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x