İYİ Parti’den Açıklama, Nasıl Bir Aday Olmalı?

#ferizlide.com Değerli Ferizlili Vatandaşlarımız

İYİ Parti Ferizli İlçe Başkanlığı olarak geçirdiğimiz son hafta hakkındaki değerlendirmemizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Vatandaş Ne Söylüyor?

Vatandaşlarımızın dile getirdiği, belirsiz adayların durumu ve daha seçim sürecine girilmeden oluşan bilgi kirliliğinden, yine Ferizlimizin kaybettiği, aday adaylarının, aday seçilmek adına, ortaya attıkları iddialar, hem İYİ Parti yönetimi olarak bizleri, hem de vatandaşlarımızı rahatsız etmektedir. Oysa ki siyaset, iftiralarla kirlenmemeli ve vatandaşın derdine çözüm üretmelidir.

Nasıl Bir Aday Olmalı?

Farklı siyasi partilerden aday adaylığını açıklayan birçok adayın, partimize göndermiş olduğu siyasi mesaj ve diyalog çağrılarını memnuniyetle karşıladığımızı bildiriyor ancak, biz, “aday adaylarının dertleri ile hemhal olmaktan çok, mahalle ve köylerimizin dertlerine yoğunlaştığımızdan, asıl meselemizin, hangi kadrolarla doğru çözümler üretmek olduğunu deklare ediyoruz. Sorunların sadece adaylarla değil, liyakatli ve donanımlı kadroların üreteceği projelerle çözüleceğinin bilinciyle, her ne kadar Mahalli İdareler Seçimleri, adaylar ekseninde dönüyor görünse de, çözümlerin projeler ekseninde değerlendirilmesi ve adayın projeleri ile bütünleşen bir profilde olmasını salık veriyoruz. Siyasi tercihlerin ayrımı gözetilmeksizin, İlçenin tamamını kucaklayacak bir aday ve yönetim felsefesi olması gerektiğini tekrar ediyoruz.

Saha çalışmalarımızda hem sivil toplum örgüt ve dernekleri, meslek oda başkanları, kanaat önderleri, mahalle muhtarları, fikri ve ideali olan kişileri dinleyerek, siyasi parti ayrımı yapmadan, ilçesine hizmet etme gayretinde olan en doğru adayı bulma adına önemli yol katettik. Oluşan aday profiline uygun olarak, partimize aday adaylığı başvurusu yapan güzide insanlar içinden yapılacak, İYİ Parti Ferizli Belediye Başkan Adayı seçimindeki temayül yoklamamızı, vatandaşımızın ayağına kadar giderek, genel merkez tarafından atanacak bir isim değil, halkın arzu ettiği aday ve kadroları tespit ediyoruz.

Siyasi Tükenişin Teslimiyetine Tanık Olduk!

Son onbeş yıldır, ülke siyasal terminolojisine mevcut iktidarca yerleştirilen “rant siyaseti” neticesinde, yönetme vasfı ve ideali olmayanların, mevcut rant siyaseti içinde boğularak, farklı beklentilerle, kendi çözümsüzlükleri içindeki çaresizlikten kurtulmak adına, isim ve konumlarına yakışmayan şekilde, güçlü görünenin yanına yanaşarak, hiçbir siyaset ve çözüm üretmeden, mevcut güçten faydalanma gayretlerini üzülerek seyrediyoruz.

Tutarsız Değil, İlkeli Siyaset!

Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’in, meclisteki T.C. İbaresinin kaldırılması, Andımız ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) oylamaları sonrasında, bazı siyasilerin gösterdiği tutarsız davranışlara ithafen yaptığı yazılı sosyal medya açıklamasındaki “ Eğer bir gün karar verme noktasında, vicdanınız ile benim aramda kalırsanız, Vicdanınızın sesini dinleyin ve öyle karar verin” mesajını referans alarak, hiçbir zaman hırsızları, arsızları ve yolsuzluklarla anılanları desteklemeyeceğimizi ve daima milletin

hizmetkârı olacağımızı şimdiden ilan ediyoruz. Geçmişteki tüm sözleri ve eylemlerini, Rant Siyaseti uğruna terk edenleri, milletimizin vicdanına teslim ediyoruz.

Siz değerli halkımızı saygı ile selamlıyor, İYİ bir hafta diliyoruz.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x