İYİ Parti zaman ve mekan tanımaksızın çalışıyor

İYİ Parti zaman ve mekan tanımaksızın seçim çalışmalarına devam ediyor.

Önceki gün, gece yarısına kadar ilçeleri dolaşan milletvekili adayları, gece yarısından sonra da sebze meyve halini ziyaret ettiler.
İYİ Parti il başkanı Selçuk Kılıçaslan’ın refakatinde sebze meyve hali esnafını tek tek dolaşıp el sıkan ve propaganda çalışması yapan milletvekili adayları Ümit Dikbayır ve Aydoğan Arslan, esnafın sorunlarını dinlemeyi ve çözüm önerileri sunmayı da ihmal etmediler.
Milletvekili adaylarından Ümit Dikbayır, esnafa yönelik yaptığı konuşmada, ülkemizde, sebze meyve komisyoncularına yönelik haksız bir algı operasyonu yapıyor ve hal esnafı meyve sebzedeki fiyat yüksekliğinin sebebi olarak gösterilmek isteniyor. Biz bunların kendi kusurlarını örtmek için günah keçisi aradıklarını biliyor ve itibar etmiyoruz, derken diğer milletvekili adayı Aydoğan Arslan da, seçimlerin savaş havasına sokularak ortamın gerdirilmek istenmesine karşılık tarafları ve vatandaşları uyardı.
“Birilerinin iktidar hırsı sebebiyle toplum ayrıştırıldı, toplum lime lime edildi. Rakip takımın formasına, forma renklerine ve amblemine bile tahammülü olmayan fanatik taraftarlar misali, siyasette de halkın bir kısmı son derece fanatikleştirildi.
Biz İYİ’ler ve İYİ Partililer olarak toplumu oluşturan bütün dilimleri, ırkı, cinsi, etnik kökeni ve siyasi görüşü ne olursa olsun kucaklamak istiyoruz. Seçim sürecinin adeta savaş sürecine döndürülmesini doğru bulmuyoruz.
Vatandaşların büyük bir kısmı, kin ve nefret dilini kullanan, toplumu bölen ve ayrıştıran, kendinden olmayanları aşağılayan siyasi söylemlerden usandı.
Bu söylem tarzı ile siyaset yapmaya, kin ve nefret dili kullanarak yeni fay hatları oluşturmaya ve milletimizi şucu bucu diye ayrıştırıp parçalamaya hiç kimsenin hakkı yoktur.
Biz artık, sürekli fay hatları oluşturan ve yeni çatışma alanları yaratıp bundan nemalanan siyasetçi istemiyoruz.
Kaldı ki siyasetin ve siyasetçinin temel görevi kriz ve gerilim üretip, bu gerilimden nemalanmak değil, toplumu birleştirmek ve sorunlu alanları en aza indirmektir.
Ne acıdır ki ülkemizde bir beka sorunu olduğunu iddia edenler ile her gün yeni sorunlar çıkararak milleti tokuşturmaya kalkanlar aynı kişi ve kurumlardır. Eğer bu ülkede bir beka sorunu varsa, bunun çözümünü milletin birliğinde ve bütünlüğünde aramayanlar, aksine kendilerine ve ittifaklarına oy vermeyenleri hain ilan edenler, bu beka sorununun sebebi ve bu sorundan nemalananlardır diye düşünüyoruz” diyen Arslan, hepimiz kardeşiz, seçim sonuçları ne olursa olsun kardeş kardeş yaşamaya devam edeceğiz, diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu