İYİ Parti Milletvekili Dikbayır depreme dikkat dedi

#ferizlide.com: İlimizde deprem hasarı bulunan 10 binden fazla binanın olduğunu belirten İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, 17 Ağustos depremini gören binaların yıkılması gerektiğini söyledi

GERÇEKLERDEN UZAKLAR”

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, beraberinde İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Ankara’da yoğunluğu arasında şehrin gündemiyle de yakından ilgilendiğini ifade eden Dikbayır, AKP yetkililerinin Sakarya’nın gerçeklerinden uzak olduğunu söyledi. Şehrin sorunlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dikbayır’ın gündeminde deprem ve ilimizdeki hasarlı binalar vardı. Dikbayır, şehri yönetenlerin sorumlulukla hareket etmesini istedi.

İlgili Makaleler

 “MEGA PROJELER LAZIM DEĞİL”

Sakarya’da çok yorgun binalar olduğunu ve birinci önceliğin deprem olması gerektiğini belirten Dikbayır, “Bunları söyleye söyleye dilimizde tüy bitti. Her bulunduğum ortamda her fırsatta bunu söylüyorum. Sakarya’nın birinci önceliği depremdir. Sakarya’ya mega projeler lazım değil. Belki olabilir ama bu problem halledildikten sonra olabilir. Sakarya’da çok yorgun binalar var. Bir kere 1999 depremini görmüş binalar yıkılmalı. Bunların içerisinde 10 binden fazla binanın olduğunu biliyoruz” dedi.

“ÜZERİNİZDE VEBAL VAR”

Şov ve süsleme projelerle vakitlerin harcanmaması gerektiğini de söyleyen Dikbayır, “Belediye sizde, bakanlık sizde, bütün icra makamları sizde. Bir araya gelerek bu işi halledeceksiniz. Üzerinizde vebal var diyorum. Bunu ada ada halletmemiz lazım. Sakarya’nın en önemli sorunudur. Şunu gördüm bir de; bunu yaparken bile belediyeler rant elde etmeye çalışıyor. Sen vatandaşa hakkaniyetli gidersen vatandaş sana gelir. Bu rantı işin içine koymazsan burada bu işi çok hızlı götürürsün” diye konuştu.

“PARA KAZANMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Deprem probleminin birlikte hareket edilerek çözüme kavuşması için çalışmalarını da belirten Dikbayır, “Önemli olan vatandaşı ikna etmek değil mi? Takıldıkları ikinci yer burası. Oradan para kazanmaya çalışıyorlar. Belediyeler oradan rant elde etmeye çalışıyor. Tekrardan altını çizerek söylüyorum bu büyük bir vebaldir. En büyük problemimiz budur. Bunu hep birlikte dile getirip bu problemi halletmemiz gerekir Sakarya’da. Yoksa Allah korusun, binanın önüne geçip ah-vah ederiz” ifadelerini kullandıSerkan OK

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu