İyi Parti Kuş Gribi açıklaması

#ferizlide.com: İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan’ın Kaynarca’da telef olan 7bin civarındaki tavuklarla ilgili Kuş Gribi açıklaması

Covid19 salgını ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde, özellikle Kaynarca ilçemizde bulunan büyük işletmelerde Kuş Gribi salgını yaşandığı bilgisini üzülerek ve endişe ile öğrendik.

Tarım İl Müdürlüğü’müzün aldığı önlemler neticesinde yaklaşık 1 milyon kanatlı hayvanın itlaf edildiği ve bölgede karantina uygulamasına geçildiğini biliyoruz. Ancak karantina ve itlaf uygulamasının sadece büyük işletmelerde alınan önlemler ile sınırlı olmaması gerektiğini, geçtiğimiz senelerde yaşanan Kuş Gribi vakalarında olduğu gibi, Sakarya genelinde bütün köyleri de dahil etmek suretiyle tedbirler alınmasının elzem olduğu hatırlatmak istiyoruz.

Şayet bu önlemler alınmadığı takdirde de yeni bir pandemi süreci ile karşı karşıya kalınacağı konusunda endişelerimizi dile getiriyoruz. Ayrıca yetkililerimizden vatandaşlarımızı rahatlatacak detaylı bir açıklama yapmalarını bekliyoruz.

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu