İYİ Parti İl Başkanı Kılıçaslan’dan İttifak açıklaması

#ferizlide.com

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan dün akşam genel merkezlerin aldığı ittifak kararı ile ilgili yaptığı basın açıklaması:

“Değerli basın mensupları

Bilindiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi ile bir süredir devam eden ittifak görüşmeleri dün akşam saatleri itibariyle anlaşmayla sonuçlanmış, her iki parti de ‘Türkiye’ye umut olması” adına feragatlerde bulunarak, ortak zeminde buluşmuşlardır.

Bu kapsamda Türkiye genelinde bazı şehirlerde CHP adayının desteklenmesi, bazı şehirlerde ise İYİ Parti adayının desteklenmesi kararı alınmıştır. İYİ Parti’nin adaylarının destekleneceği iller arasında Sakarya da yer almaktadır.

İYİ Parti Sakarya teşkilatlarının bu noktadan sonra sorumlulukları kat be kat artmıştır. Büyük bir ciddiyet ve samimiyet içerisinde sürdürdüğümüz çalışmalarımızı artırarak, bu umut yolculuğunda birlikte yol alacağımız diğer partiler ile örnek teşkil edecek istişarelerde bulunacağız.

31 Mart seçimlerine, Sakarya’da yepyeni bir sayfa açacak ve taraflı tarafsız herkesten destek alacak “Sakarya’nın milli takımını” oluşturarak gireceğiz. Ve Sakaryalılara asla alternatifsiz ve çaresiz olmadıklarını kanıtlayacağız.

Sakarya’nın umudu olacak kadroların zemini oluşturacak dünkü kararın bir kere daha hayırlı olmasını diler, tüm Sakaryalı hemşehrilerimize selamlarımızı sunarız.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Türkiye genelinde 21 ilde ittifak edildiği 9 il de İYİ partinin destekleneceği 12 ildeyse CHP’nin destekleneceği biliniyor.

İlçelerde ise durum her iki partinin il bazında yapacağı ittifak görüşmelerinin ardından netlik kazanacağı anlaşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu