İYİ Parti Ferizli İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması

#ferizlide.com

İYİ Parti, İlçe Başkanı Fatih Akgün’ün başkanlığında gerçekleştirdiği haftalık toplantısının ardından şu açıklamada bulundu:

“Değerli Ferizlili Vatandaşlarımız, Pancar, Mısır, Fındık size neyi ifade ediyor.

İYİ Parti Ferizli İlçe Başkanlığı olarak, İlçe Yönetim Kurulumuz ile yaptığımız haftalık olağan durum değerlendirme toplantımız neticesinde, aldığımız kararları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Geride bıraktığımız haftalarda Ferizli’miz ve bölgemiz ile ilgili yaptığımız saha araştırmalarında, Ferizli’mize İYİ gelecek onlarca projenin alt yapısını hazırlıyoruz. Birilerinin anlattığı gibi hayalden ibaret olan değil, Ferizli’mizin ihtiyacı olan ve Ferizli’mize uygulanabilecek projelerle karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz.

Ferizli, yıllardır süregelen belediye başkanlıkları döneminde, günü kurtarma derdiyle ortaya atılan projelerle değil, geleceğe dönük ve sadece fabrikalarda asgari ücretle çalışacak insanların yaşayacağı bir yer olarak anılmamalıdır. Sadece montaj sanayisine hizmet eden değil, üretime destek olan ve bölgenin tüm değerlerine hitap edebilecek projelerle anılmalıdır. Ferizli’nin tarihi dokusu, sosyolojik değerleri, demografik etkenleri de göz önünde bulundurularak, tarımsal ve hayvancılık üretiminin de içinde olduğu, katma değer ve istihdam yaratan projelerle, Ferizli’mize değer katacak ve markalaşma süreci yaratacak bir endüstri geliştirilmelidir. Ferizli’mizde her alanda üretim yapan, gerek çiftçimiz gerekse sanayicimiz ve esnafımızın emeğinin karşılığını aldığı bir ticaret ortamı yaratılmalıdır. Ferizli Belediyesini resmi olarak temsil eden logosunda dahi yer alan şeker pancarı ve mısırın ve hatta fındığın bile bugün üretici tarafından emeğinin karşılığının alınmadığı bir ekonomik değersizlik içindeyiz. Tüm bu üretim değerlerini hak ettiği güzel yere çıkartmak İçin İYİ Parti olarak yaptığımız proje çalışmaları, vatandaşlarımızın en önemli sorunu olan “Ürettiklerinden para kazanamama ve emeğinin karşılığını alamama” sorununa çözüm olacaktır.

İYİ Parti Sakarya Milletvekilimiz Sayın Ümit Dikbayır’ın son açıklamasında değindiği gibi, belediye gelirlerinin arttırılması ve Sakarya’nın her alanda uğradığı haksızlıkların ortadan kaldırılması İçin TBMM ve KiT komisyonunda yapmış olduğu girişimler, Sakarya’mız ve dolayısıyla Ferizli’miz için son derece önemli girişimlerdir.

Sakarya’da ve hatta ülkemiz genelinde nüfus ve yerleşim alanına oranla, iktidar partisinden en fazla aday adayı başvurularının yapıldığı ilçemizdeki siyasetin, maalesef mevcut siyasiler tarafından nasıl da içinden çıkılmaz bir hale sokulduğunu, bu ayıbın sanki fikirsel bir zenginlikmiş edasıyla ortaya konulmaya çalışılmasının da ne kadar aciz bir durum olduğunu, biliyoruz ki vatandaşlarımız telakki edecektir. Çözümsüzlükleri ve liyakatsizlikleri ile anılan kadroların, ilçemize katacağı hangi artı değer olacaktır, merak ediyoruz. Biz, İYİ Parti Olarak, ilçemizin sorunlarını ve o sorunlara İYİ Gelecek çözümleri çok iyi biliyoruz. Halkımızın bundan böyle, hep aynı kişiler etrafında toplanan siyasi kadrolara gösterdiği anlayışın ve sabrın bitmesi gerektiğini, yeni yüzlerin, yeni fikirlerin desteklenmesi gerektiğini ilan ediyoruz.

Belediye Başkan Adayı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Halkımızın beklentilerine cevap verebilecek bir aday çalışması içindeyiz. Belediye başkanına göre bir ilçe değil, ilçeye göre bir belediye başkanı parolası ile karşınıza en İYİ şekilde çıkma derdindeyiz. Geçmişin kavgası ile değil, geleceğin inşası ile ilgili çalışıyoruz. Rant siyaseti değil, üretim siyaseti yapacağız diyoruz. Aday Adaylığı sürecini anlamsız bir şova dönüştürmektense, kişilerin sosyal hayatına zarar vermeyecek şekilde planladığımızı özellikle belirtiyoruz. Bizlere İYİ Parti Ferizli Belediye Başkanlığı Aday Adaylığına başvuran her vatandaşımızın, özel hayatını düşünerek, bu süreci titiz bir şekilde yönettiğimizin bilinmesini istiyoruz.

Göstereceğimiz Belediye Başkan Adayının, öncelikle “Yönetici” deneyiminin olmasına ki, liyakat sahibi bir yönetici olsun, sonrasında Ferizli’yi İYİ bilen bir kadroyla, yeniliğin önünü açabilsin, haramı ve helali bilsin ki, vatandaşın hakkına tasallut etmesin, dik bir duruş sergilesin ki, ilçe menfaatine atılacak her adımda en önde olsun,  güçlü ve satın alınamayacak bir karakterde olsun ki, kendi menfaatleri için ilçemizi satmasın diyoruz.

Ferizli, İYİ bir Adayla İYİ bir gelecek ve her alanda adından güzelliklerle söz ettirecek bir Ferizli inşaa edecek. 

İYİ bir hafta dileklerimizde sizleri Allah’a emanet ediyoruz.”

ferizli haber mustafa üstübi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu