İYİ Parti Büyükşehir adayı Sakarya, üreten şehir olacak

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, 1 milyonu aşan nüfusuyla Sakarya’nın daha fazla üretmesi gerektiğini ifade ederek, “Sakarya, ekonomik anlamda hak ettiği yerde değil. Sakaryalıların Kişi Başı Milli Geliri çok daha yüksek olmalı.

Hep birlikte bunu düzelteceğiz” diye konuştu.

İYİ Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Yanında Ferizli belediye başkan adayı Serhat Çiçek, ilçe başkanı Fatih Akgün ve parti yöneticileriyle birlikte Ferizli’de esnaf ve vatandaşla bir araya gelerek, ilçe sakinlerinin sorunlarını dinledi. Ferizli’de pazarı da gezen Kolip, fiyatların el yaktığını, burada suçlunun Sakaryalı üretici veya pazarcı esnafının olmadığını söyledi.

Potansiyelimiz yüksek

Sakarya’nın tarım ve sanayi kendi olma potansiyelinin çok yüksek olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Sakarya öyle bir konumda ki, sanayi ve tarım potansiyeli çok yüksek. Fakat bunu bir türlü tam anlamıyla ortaya çıkaramıyoruz. Kişi Başına Milli Gelir ve yaşanabilir şehirler sıralamasında hak ettiğimiz noktaların çok uzağındayız. Bunu bitirmek için, şehrimizin geleceğini önce planlayıp, sonrasında daha fazla üreten, daha verimli üreten şehir konumuna gelmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Plansızlık

Sakarya’nın özellikle son çeyrek asırdır vizyon eksikliği yaşadığını, buna plansızlığın eklendiğini kaydeden Uzm. Dr. Cihan Kolip, “Bu plansızlık öyle büyük boyutlarda ki, bir tarafta işsizlik çok önemli rakamlara ulaştı. Diğer tarafta işverenler çalışacak insan bulamıyorlar. Sakarya’nın 10 sene sonra nerede olacağını söyleyebilecek tek bir belediye başkanı yok. Bunu hep birlikte düzelteceğiz. Bilinçli ve verimli şekilde daha fazla üreten Sakarya’yı hep birlikte inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x