İYİ Aday, Ferizli’ye İYİ Gelecek!

#ferizlide.com

Değerli Ferizlili hemşehrilerimiz, İYİ Parti Ferizli İlçe Başkanlığı olarak haftalık basın açıklamamızla sizleri selamlıyoruz.

Özelleştirme mi, Yandaşlaştırma mı?

Bilindiği gibi Sakarya’mızda faaliyette bulunan 1. Ana Bakım Fabrikası (Tank Palet Fabrikası) özel bir kararname ile özelleştirme kapsamına alınarak, satılması gündeme alındı. Önceleri, özelleştirilmesi istenen ve beklenen fabrikaların bu süreçteki en belirli özelliği “Zarar Ediyor Olması” idi. Milli servetlerle inşaa edilen nice kurum, hep “zarar ediyor” denilerek özelleştirildi ve Özelleştirme Kurumu Başkanlığı bu duruma hep kendince haklı sebepler sunarak, halkımızı ikna etmeyi başardı. Demir çelik fabrikaları, kağıt fabrikaları, maden işletmeleri, şeker fabrikaları ve daha niceleri… Anılan tüm bu fabrikaların ürettikleri ürünler, üretim maliyetleri, ürün satış bedellerinden daha yüksek ve “verimsiz” denilerek özelleştirildi. İşte tam bu noktada sormak isteriz; “Müşterisi” “Türk Silahlı Kuvvetleri” olan bir fabrika, kendi askeri güçlerine ürettiği silahlar verimsiz olduğundan mı özelleştirildi. Daha özelleştirme kararı çıkar çıkmaz, hangi firmaya satılacağı hiçbir ihale söz konusu değilken bile herkesçe dillendirilen bir satış, gerçekten özelleştirme midir yoksa “yandaş firmalara yapılan bir güzellik midir?” Ülkemizin en önemli ve stratejik fabrikalarından birisi olan bu fabrikanın özelleştirilmesi, tıpkı diğer birçok fabrikanın özelleştirilmesi gibi, üzerinde puslu bir hava oluşturmuş, milletimizin vicdanında derin bir yara açmıştır.

Meralarda da Durum Farklı Değil!

Büyükşehirlere dahil edilerek, mahalle ilan edilen köylerimize ait nice mera ve özel idare müdürlüğüne bağlı daha nice alanlar, yerel yönetimlerce şeffaflığı tartışılan ihaleler ve benzeri satış yöntemleriyle, tıpkı Tank Palet Fabrikamızın özelleştirilmesi gibi, eski adıyla köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın tüm tepkilerine rağmen, çaresizce kabul edilmiştir. Günü kurtarma adına, geçmişte kazanılmış nice değer, maalesef ki, çocuklarımızın geleceği düşünülmeden hoyratça hiç edilmektedir.

İYİ Parti’nin çözüm önerilerinin kabulü, memnuniyet vericidir!

20 Kasım 2018 Tarihinde TBMM Grup Konuşmasında, Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’in, cumhurbaşkanı maaşına yapılan %26’lık zamma işaret ederek yaptığı açıklamada “Asgari ücrete de , kendi maaşına yaptığın kadar zam yapacaksın. Asgari ücret 2020 TL olacak” çağrısına uyulduğunu ve 25 Aralık 2018 tarihinde Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda kabul edilen zam oranının %26 olarak açıklanarak, geçim sıkıntısıyla mücadele eden çalışan kesimin az da olsa nefes almasının önünün açılmasını görmek bizleri memnun etmiştir.

Zammın Bedeli İşsizlik Olmasın!

Şimdi sıra, işçisine yapılan zammı ödeyecek olan esnaf, kobi, sanayici ve tüm iş adamlarının gelirlerinin de en az %26 arttırılarak, çalışan işçisine maaş öderken, bu durumun patrona bir yük olmasını engelleme ve işçi ile patronu barıştırmaya gelmiştir.

Köylerde ve mahallerde üretim ve geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımızın yoğun olarak “asgari ücretle çalışmak zorunda olduğu” organize sanayi bölgelerinde ve diğer alanlarda faaliyet gösteren fabrikaların, artacak işçi maliyetlerinin en aza indirilmesi ve olası işçi çıkarmaların önüne geçme noktasında da önlem alınmalı, asgari ücrete yapılan bu zam, bir seçim hilesi olarak değil, kalıcı, gerçekçi ve raydan çıkan ekonomiye bir çare olarak hayat geçmelidir. Raydan çıkan her lokomotifin

sorumlusu olarak sadece makasçıyı ve teknisyeni suçlayarak işin içinden sıyrılmak artık mümkün değildir.

İYİ Parti’nin tespit ettiği bir sorun varsa, çözüm önerisi de vardır. Vatandaşımız bundan böyle kendini güçsüz, sahipsiz ve çaresiz hissetmeyecektir. İYİ Parti’nin tüm kadroları, memleketin selahiyeti için çalışmakta ve çözüm odaklı siyaset anlayışı ile, liyakate dayalı yönetim felsefesinin hüküm sürdüğü bir yaşantıyı, tekrar ülkemizin gündemine alacaktır.

İYİ Parti ile

#TürkiyeİYİOlacak #SakaryaİYİOlacak #FerizliİYİOlacak

Ferizli’ye İYİ Aday, Ferizli’ye İYİ Gelecek!

Saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu