İYİ Adapazarı’ndan Emekliler Derneğine ziyaret

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı saha çalışmalarının yanı sıra STK ziyaretlerine devam ediyor. İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Tüm Emekliler Derneği Sakarya şubesini ziyaret etti.

Dernek Başkanı Mustafa Yılmaz ve yöneticilerin ağırladığı İYİ Parti heyetine, emeklilerin sorunlarını içeren dosya teslim edildi.
”Kömür bile lüks olmuştur”
Ziyaret hakkında açıklama yapan Dokumacı: ”Hemşehrilerimizle yaptığımız buluşmaların yanı sıra dernek ziyaretlerimize de devam ediyoruz. Öncelikle bizleri samimi bir şekilde ağırlayan Dernek Başkanı Mustafa Yılmaz ve yönetimine teşekkür ederiz. Yaptığımız ziyaret ile ekonomik açıdan çok zor günler geçiren ülkemizde, en büyük sıkıntıyı çeken kesimlerden olan emeklilerimizin sıkıntılarını dernek yönetiminden bire bir dinleme şansımız olmuştur. Ülkemizde en düşük emekli maaşı 1.500 TL ile geçinmek zorunda kalan vatandaşlarımız bulunmaktadır. Yine emeklilerin aylık bağlanma oranı her geçen yıl daha da düşmektedir. Geçen sene dernek kanalı ile emeklilere satılan kömürün tonu 1.238,00 TL iken bu sene 2.856,00 TL olmuştur. Kömür temininde sıkıntı olduğu bilgisini aldık. Emeklinin ve alt gelir vatandaşlarımızın ısınma da ekonomik olması nedeni ile tercihi olan kömürün bu kadar zamlanması inanılır gibi değildir. Artık kömür bile lüks olmuştur. Yönetenlerin özellikle bu gibi zorunlu ihtiyaçlardaki zamlara ilişkin önlem alması kaçınılmazdır ve sosyal devlet ilkesi gereğidir” diye belirtti.  
Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x