İstihdam Seferberliği Bilgilendirme Toplantısı

#ferizlide.com

STB’ de İstihdam Seferberliği Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti.

Sakarya Ticaret Borsası ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısı ve bu kapsamda oluşturulan yeni istihdam teşvikleri Borsa üyelerine anlatıldı.

Sakarya Ticaret Borsası Hasan Uyar Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Kocacık ve Borsa üyeleri katıldı.

İŞKUR ve SGK “Burası Sakarya Burada İş Var” ana teması ile istihdam teşviklerinin anlatıldığı toplantıda ayrıca, istihdam artırıcı teşviklerin yanında istihdamın korunmasına yönelik desteklerin de sunumu yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı; Türkiye’nin istihdam teşvik paketi ile özel sektör ve işgücü piyasalarına verdiği önemi bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, Borsa camiasının istihdam seferberliğinin işverenlere ve mükelleflere anlatılması noktasında üzerine düşeni yapacağını ifade etti.

Borsa üyelerine yönelik istihdam ve teşviklere dair bilgilendirmelerin yapıldığı programda, sağlanan ücret desteğinden faydalanmak için Nisan ayının sonuna kadar ilave istihdam yapılması gerektiği ifade edilirken, işverenlerin 2019 Nisan ayının sonuna kadar alacakları her işçi için üç ay süreyle maaş ve akabinde dokuz ay süreyle SGK işçi ve işveren primlerinin tamamı ile işçi stopajının ödenmesi desteğinden yararlanabilecekleri de belirtildi.

“Yeni İstihdama Ücret Desteği”, “Yeni İstihdama Vergi ve Prim Desteği”, “Asgari Ücret Desteği”, “Nitelikli İşgücü Eğitimi Desteği”, “Kısa Çalışma Ödeneği” gibi, teşvik paketinin önemli başlıklarını içeren sunum ile devam eden toplantı, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla son buldu.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x