İşte silahlı saldırının nedeni!

#ferizlide.com

Sendikacı Abdullah Karacan’ın silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili valilik açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde; “DİSK’e bağlı Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Savın Abdullah Karacan, 13/11/2018 günü saat 12.00 sıralarında, İlimiz Arifiye ilçesi Goodyear Lastik Fabrikası bahçesinde bulunan sendika temsilciliği binasında, ateşli silah ile başından vurularak kaldırıldığı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kurtarılamayarak maalesef hayatını kaybetmiştir.

Yanında bulunan aynı sendikanın İl Başkanı Mustafa Sipahi ile Sendika Temsilcisi Osman Bayraktar’da hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmışlar aynı hastanede tedavi altına alınmışlardır.

Yapılan olay yeri incelemesi ve tahkikatlar neticesinde; olayı gerçekleştiren şalısın Goodyear Lastik Fabrikasında işçi olarak çalışan S.U. olduğu, şahsın işyerindeki görev yeri değişikliği nedeni ile sendika yetkilileri ile tartışma yaşadığı, çıkan kargaşa sırasında Genel Başkan Abdullah Karacan’a ait taşıma ruhsatlı silahı alarak olayı gerçekleştirdiği anlaşılmıştır.

Şüpheli S.U. olayda kullandığı silahla birlikte bindiği ticari taksi ile kaçmaya çalışırken polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanmıştır.

Olayla ilgili çok yönlü tahkikat devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu