İş’te Erbap projesi

#ferizlide.com

Erbap projesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında mesleki ve teknik eğitimi tanıtım, yönlendirme ve erişim bilgilendirme toplantısı Ferizli Borsa İstanbul Recepbey MTAL tarafından Tekstil İşverenler Sendikası Halit Narin Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Ferizli, Söğütlü, Kaynarca Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu Şube Müdürleri, ortaöğretim kurum müdürleri, ortaokul müdürleri, ortaokulda 8. Sınıftan sorumlu müdür yardımcıları, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarındaki rehber öğretmenler, Halk Eğitim Merkezleri müdürleri ve Rehberlik ve Araştırma merkezleri müdürleri katıldı. Toplantının açılış konuşması Ferizli İlçe milli eğitim şube müdürü Fevzi Mahmutoğlu tarafından yapıldıktan sonra Ferizli Borsa İstanbul Recepbey MTAL Müdür Yardımcısı Şerafettin Budak’ın yapmış olduğu sunum ile program devam etti.

Programda; Ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında sanayileşmenin temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Kalifiye elemanların bilgi ve becerisi, ekonomik başarının temelidir. Mesleki kurslar özellikle iki amaca yöneliktir. Bir tarafta genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer tarafta ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmektir. Günümüzde, teknolojinin hızlı değişimi ve dünya düzeyindeki gelişiminde Mesleki Teknik Eğitimin öneminin çok büyük olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirecek, gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlanmasında ve ülkemizin kalkınmasında en önemli unsur haline gelmesinde Mesleki Eğitimin önemi büyüktür.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x