İsmet Aktekin vefatı eğitim camiasında üzüntü yarattı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi, Yönetim Kurulu Eski Üyesi, değerli bağışçımız, iyiliksever insan İsmet Aktekin vefatını teessürle öğrenmiş bulunmaktayız.

#FERİZLİDE:COM: Hayırsever iş adamının ölümünü Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi yönetimi sosyal sayfasından duyuruldu.

Yapılan açıklama şöyle:

“Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri olarak okulumuzun banisi ve okulumuz gibi onlarca okul ve yurdun da gönüllü kurucusu olan, bu minval üzeri hayatını iyilik ve eğitim için seferber eden iş insanı İsmet Aktekin beyefendinin vefatı okulumuzda bulunan ve bulunmuş bütün herkeste derin bir hüzün meydana getirmiştir. Yaşamı boyunca binlerce insanın hayatına samimiyetle ve iyilikle dokunmuş Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfında, Darüşşafaka Cemiyetinde ve birçok eğitim ve hayır kuruluşunda ömür boyu özveriyle çalışmalarına devam eden İsmet Aktekin beyefendinin ailesine yakınlarına ve onun sayesinde eğitim yolunda yolcu olan bütün sevenlerine canı gönülden baş sağlığı diliyor ve merhumun ruhuna Allahtan rahmet niyaz ediyoruz.”

Yetim kaldı:

Nevşehirli Hayırsever İş adamı İsmet Aktekin’in okul ve yurt yapma isteği sonucu başlayan ve 2006 haziranında temeli atılan, 2007- 2008 eğitim öğretim yılında hizmete giren Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi artık yetim kaldı.  

Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Çocuklarımızın şükran duyguları hep sizinle olacak.

Merhum Aktekin’in son yıllarda okulu ziyareti:

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
muhammet gündoğdu
muhammet gündoğdu
1 ay önce

eğitim gönüllüsü değerli işadamımıza Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ilçemize böyle güzel bir eser kazandırdığı için alla razı olsun

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x