İsen’den Söğütlü’ye Fakülte Jesti

Acil seçim ilanından sonra birçok yatırımların ve kanunları seri bir şekilde açıklanması ile birlikte Sakarya’ya ikinci bir üniversitenin bu hafta meclisten geçmesi beklenen kanunla açıklanacağı bildirildi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi adında çok özenle hazırlanmış olan ile ilçelere göre uygunluğu ile serpiştirilmiş dağılımıyla dikkat çekti.

Elbette bu projenin arkasında birinci şahsın Ak parti milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen olduğu anlaşılıyor.

Bu çalışmanın gelecekte Sakarya için çok güzel bir hizmet olacağı bekleniyor.

İkinci üniversiteyle birlikte ilçelere dağıtılan fakültelerin en aktif olanı Söğütlü’ye verilen ve Kampüste bulunan Spor Bilimleri Fakültesi, yeni üniversiteye bağlanarak Söğütlü’ye taşınacak olanı görülüyor.

Meslek Yüksek Okulunun inşaatını hızlı bir şekilde yapmakta olan Söğütlü’ye 7bin öğrenciye sahip yeni bir Spor Bilimleri Fakültesi gerçekten İses’in Söğütlü’ye en güzel jesti olduğu konuşuluyor. 7bin öğrencili bir fakültenin Söğütlü’nün makûs talihini yeneceği konuşuluyor.

Öte yandan Ferizli’ye verilen Ulaştırma ve Lojistik Fakültesinin Sakarya’da ilk kez yeni üniversiteyle birlikte kurulacak olması, Muhtemelen Karasu’da Batı Karadeniz Deniz Bilimleri Fakültesi ve Geyve Ali Fuat Paşa’da Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’nin yeni kurulacak olması Söğütlü Spor Bilimleri Fakültesine rağmen dezavantaj olduğu kabul ediliyor.

Diğer taraftan erken seçim ilanıyla birlikte açıklanan Sakarya’ya ikici üniversite, ilçelerde ki fakülteleriyle birlikte kurulmaya ne zaman başlanacağı, bütçesinin olup olmadığı kesinlik kazanmış değil.

Haberüstübi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu