İnce, O Tren Adapazarı şehir merkezine gelecek

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde Sakaryalılarla buluştu.

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile İl Başkanı Erdoğan Isır ve Parti Meclisi üyesi Ayça Taşkent’in ev sahipliği yaptığı mitinge ‘Millet İttifakı’ üyeleri İYİ Parti’nin İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Saadet Partisi İl yöneticileri, Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül de katıldı.

CHP’nin diğer Milletvekili adayları ve il ve ilçe yöneticileri ile binlerce vatandaş Demokrasi Meydanında yer aldı. CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Demokrasi Meydanı’nda konuşma yapıyor.

İlgili Makaleler

“80 yılında muavinlik yapıyordum. Şeker fabrikasına küspe almaya geliyorduk. Buradan Yalova’ya götürüp çiftçilere veriyorduk. Yani Şeker Fabrikası sadece Sakarya’daki işçilere, çiftçilere değil diğer illere de katkı sağlıyordu.

Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan kıraathane yapacağım diyor.  Türkiye’nin çok sorunu var. Adapazarı’nın bir sorunu daha var. Haydarpaşadan kalkan tren varya size söz Adapazarı’na şehir merkezine gelecek. Türkiye’yi bu kuşatılmışlıktan kurtaracağız

Sakarya 2000 yılında Büyükşehir oldu. O köyler, kapatılan belediyeler memnun mu halinden hizmet geliyor mu?

Türkiye’nin hizmet yapısıyla öyle bir oynadılar ki millet farkında değil. musluktan akan sudan 5 çeşit vergi alındığını biliyor mu bu millet.

İnce’nin diğer konuşmasından satır başları:

Aş diyorum, iş diyorum, demokrasi diyorum, o kıraathane diyor.

Son günlerde şaşkınım, bir cumhurbaşkanı adayı bu açıklamaları nasıl yapar. ‘Şehir hastaneleri çok güzel oldu’ diyor, hastaya müşteri diyor. Çünkü yüzde 70 garanti verdiler. Hastalanmaya mecbursunuz diyor. Böyle bir kafa olabilir mi?

Rahmetli Erdal İnönü FETÖ’cüymüş. Gelsinler konuşalım diyor. O gelemez ama istersen sen gidebilirsin yanına. ‘İsterlerse gelsinler konuşalım’ dedin ya. Ben İnönü adına seninle konuşmaya varım.

İnönü ailesi beni aradı, “Sayın Erdoğan Erdal İnönü’yü çağırıyor. Kendisi gidemez ama onun adına sen gidebilirsin” dediler. Buradan Erdoğan’a sesleniyorum yüreğin, bilgin yetiyorsa gel istediğin platformda karşıma çık. Bana ‘geometrik olarak çok ince değil’ diyor bir kere ona geometrik olarak demezler, anatomik olarak derler.

İddialı adamları severim. Yüzde 51.79’dan az oy alırsan sen de başkanlığı bırakacak mısın? Meydan boş değil. Unutma her kuşun eti yenmez.

İnce, konuşmasının bir bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “FETÖ’nün bizim dönemimizde büyüdüğü doğrudur, aldatıldık” dediği videosunu izletti. İnce, daha sonra sosyal medyada montajlanan fotoğraflarını gösterdi ve “Bunlar zavallı” diyerek tepki gösterdi.

Meydan meydan gezip bunları anlatırken sosyal medyada camiyle benim fotoğraflarımı üst üste çakıştırıyorlar. Samsun’a gittim gençler sahneye bisiklet getirdi. Bunu camiiye monte etmişler. Sözde camide bisiklete biniyorum. Camiide zeybek oynuyorum. Bunlar Müslüman mı? Bunlar sahtekar.

Biz gelmeden önce ambulansları köpekler çekiyordu dedi. Herhalde Sibirya’dan belgesel izledi. Biz iktidara gelmeden önce MR mı vardı diyor. Haklısın, yoktu. Biz fal baktırıyorduk, kurşun döktürüyorduk.

Biz sadece bir seçim yapmayacağız bir zihniyeti yok edeceğiz. İsraf ekonomisinden insan ekonomisine geçeceğiz. Devlet kemer sıkacak. Eğer 24 Haziran’da Erdoğan yeniden gelirse daha karanlık bir Türkiye, daha yüksek enflasyon, daha fazla işsizlik olacak. Türkiye’nin sorunlarını yorgun bir adam çözemez taze kan lazım. Umutlarınızı sakın yitirmeyin. Türkiye’yi 1 yıl içinde düze çıkaracağız.

Muharrem İnce yaklaşık 35 dakikalık konuşmasının ardından her mitingde yaptığı gibi ‘selfie’ çekildikten sonra Sakaryalılara teşekkür ederek kürsüden indi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu