İlkyardım kursuna yoğun ilgi

#ferizlide.com

Ferizli Halk Eğitim müdürlüğünün SODAM merkezinde düzenlediği ilkyardım kursuna yoğun ilgi.

Günde 3 saat süren ve iki hafta devam eden ilkyardım kursu akşam saat 18.00de başlayıp 21 e kadar devam ediyor. Yoğun katılımın olduğu kursun hocalığını Yaren Nur Sevinç uygulamalı olarak kursiyerlere anlatmakta.

Ülkemizde maalesef yoğun yaşanan trafik kazaları sonucu tesadüf edip ilk yardıma giderek müdahale etmek isteyen vatandaşlarımızın yaralıya nasıl davranması gerektiği kursta eğitim olarak verilmekte.

Kursa katılan kursiyerlerin dersi can kulağıyla dinlemeleri ve gerekli notları almaları konuya önem verdiklerini özetlemektedir.

Kitap okuma özürlü bir toplum olarak bu ve benzeri kursların oluşturulması bilinçli insan kesimleri yetiştirilmiş olması sevindiricidir.

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Ferizli halkından
Ferizli halkından
2 yıl önce

Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır.Bu neden ile ilk yardım kursları ve katılım çok önemli olduğunu söylemek mümkün.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x