İlkyardım Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı

#ferizlide.com

Ferizli Belediyesi ve Ferizli Halk Eğitim Merkezince; Gölkent Mahallesinde açılan ilkyardım kursuna katılan kursiyerlere sertifikaları verildi. Sertifika törenine katılan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk kursiyerlere hayırlı olsun dedi ve sertifika verdi.

Halk eğitim merkezi işbirliğiyle birçok kurs açan Ferizli Belediyesi vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Açılan meslek edindirme kursları sayesinde vatandaşlar kendilerini geliştiriyorlar.

Bu kurslardan biride Gölkent Mahallesinde açılan ilkyardım kursuydu. Kursa katılan öğrencilere ilk Yardım nedir, nasıl yapılır, hasta ve yaralı taşıma teknikleri gibi teorik ve uygulamalı ilk yardım müdahaleleri gösterildi. Aldıkları eğitimin ardından Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ’un katılımıyla kursiyerlere sertifikaları verildi.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk “öncelikle sertifikalarınız hayırlı olsun. Acil durumlarda bilinçli ilkyardım yapabilecek vatandaş sayısını arttırmak için böyle kursların sayısını arttıracağız. Meydana gelen kaza ve hastalıklardan birçok insan zarar görmektedir. Ancak bunlardan daha acı olanı yanlış ilkyardım uygulamaları yüzünden hastalara yarar yerine zarar verilmesidir. Bu yüzden ilk yardım kurslarına ayrı önem veriyoruz. Vatandaşlarımız doğru ilk yardımı öğrensin istiyoruz. Sizlerin taleplerine göre kurslar açmaya devam edeceğiz” dedi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x