İlçe başkanları Ferizli’nin ilk 6 ayı için ne dedi?

#ferizlide.com : Ferizli'de Siyasi Parti İlçe Başkanları Ferizli Belediyesinin İlk 6 ayını Ferizlide.com'a böyle değerlendirdiler

Ak parti Ferizli İçe başkanı Muhsin Zurnacı

Ferizli belediye başkanı İsmail Gündoğdu’nun tüm çalışmaları kendileriyle istişare ettiği ve uyum içinde çalıştıklarını söyleyen Ak parti ilçe başkanı Muhsin Zurnacı, İsmail Gündoğdu’ya güvenlerinin tam olduğu söyledi.

Zurnacı, “Geçtiğimiz ay belediyemizin düzenlediği ilk 6 ay değerlendirmesinde gerekli çalışmalar ve hizmetler belediye başkanımız tarafından dile getirildi.

Biz teşkilat olarak başkanın yaptığı ve kamuoyuna açıkladığı hizmetleri olumlu ve başarılı buluyoruz.

Bu vesileyle bundan sonra ki çalışmalarının da yine yanında olacağız.” Diye ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Ferizli İlçe Başkanı Faruk Şen Yaptığı Açıklamada Ferizli Belediyesinin ilk 6 ayını olum değerlendirdi.

Başkan Şen, 31 Mart yerel seçimlerinde partilerinden belediye başkanı adayı olanlar seçim kampanyası sırsında bieçok vaatlerde bulundular.

Seçim sonucunda AK parti belediye başkan adayı İsmail Gündoğdu Seçimi kazandı. Kazanılan bu seçim sürecinin ardından geçen zaman içerisinde iyi bir belediyecilik örneğini şöyle ifade edebiliriz.

Tasarruf edilebilecek tüm uygulamaları yaptı ve belediyeye makam aracını kullanmadan gidip geldi, bu güzel bir durum.

Belediyenin olan çay bahçelerini belediye bünyesinde toparlayıp işletmesini yapması da tasarruf olarak güze olduğunu düşünüyoruz. Geçtiğimiz ay yaptıkları değerlendirme toplan toplantısında birçok tarla yollarının yapıldığını ve kanalların açıldığını gördük olumlu bir çalışma olarak değerlendirdik.

Yakın gelecekteki Pazar yeri projesi ve caddelerin yenilenmesi çalışmalarının da sözünü verdiler. Bizler elbette muhalefet partisi olarak bu verilen sözlerin takipçisi olacağız.

Biz Ferizli belediyesinin ilk 6 ayını yüzde olarak iyi olumlu değerlendiriyoruz.

Ferizli’mize yapılacak güzel hizmetlerin yanında, yanlış olanların da karşısında olacağız” dedi.

Uyumlu bir seçim döneminin ardından Ferizli yeni bir döneme girdiğini söyleyen MHP ilçe başkanı Veysel Dikbaş:

“31 Mart Yerel Yönetimler seçimleri yapıldı, MHP bu seçimlere Cumhur ittifakı olarak katıldı.

Ferizli Belediye başkanlığı için Cumhur ittifakının adayı Sn. İsmail Gündoğdu olmuş, MHP ve AKP ittifak ile Sn. İsmail GÜNDOĞDU’yu belediye başkanı seçmiştir. İddia edildiğinin aksine yaklaşık 5000 oy farkla seçilmiştir. Eğer seçim kayıp edilmiş olsa idi MHP oy vermemiş olacaktı.  Fakat Milliyetçi Hareket Partisi Ferizli İlçe Teşkilatı seçim çalışmalarını organize eden, bu hizmet yarışını kazanmak için azimle çalışan tarafı olmuştur ve nihayetinde hedefine ulaşmıştır.

 

Seçim sonrasında 6 ay geçmiştir. Ferizli’de bir OSB ilan edilmiş ve çalışmaları devam ederken, hiç ihtiyaç olmadığı halde ve hiç gereği yok iken, tarım arazilerinin tam ortasına ikinci bir OSB daha açmak için onay verilmiştir. Bu OSB, belki borçlu vatandaşın arazisini normal bedelin çok üzerinde bir fiyata satmak isteyen vatandaşlar açısından önemli bir gelişme olmuş olabilir. Lakin Ferizli’nin geleceği açısından büyük riskler taşımaktadır.

 

Sn. İsmail Gündoğdu açısından eleştiri yapılacak veya değerlendirme yapılacak sürenin henüz daha çok erken olduğunu düşünüyorum. MHP Ferizli İlçe Başkanı ve ittifakın bir tarafı olarak beklentilerim tabii ki vardır. Eğer iki tane OSB’ye onay vermişseniz, imarda belirtilen tüm cadde ve sokakların açılması gerekmektedir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce’nin “Sn. İsmail Gündoğdu Başkanımızın söylediği her söz, bizim sözümüzdür.” sözünü unutmayıp, sayın Başkanımıza bu konuda destek vermesi gerekmektedir.

 

Belediye Başkanımız Sn. İsmail Gündoğdu’nun eleştirildiği, öğrenci taşımacılığı, spor kulüpleri, dernek ve vakıfların vb. taşımaları hususunda doğru karar verdiğini düşünüyorum. Mevcut araçlarla yapılan taşımacılıkla her hangi bir olumsuzluk yaşanması durumunda çok olumsuz hadiselerin olabileceğini, bu nedenle doğru yapıldığını düşünüyorum.

Ferizli’de faaliyette olan sosyal tesis olarak kullanılan 3 adet parkın işletmeciliğini belediyenin üstlenmiş olması isabetli olmuştur. Sayın Başkanın 6 aylık süreci “Değerlendirme toplantısında” ifade ettiği, Kapalı pazar yeri için borçlanmaya gidileceği ile ilgili ifadesi de yerindedir. Ve partimiz kapalı pazar yeri yapılmasından mutlu olacaktır. Burada duyduğumuz borçlanma şekli eğer doğru ise bu duruma olumlu bakmayacağız. Bu konu ile ilgili henüz bize intikal etmiş bi durum yoktur. Borçlanarak yapılacak olan kapalı pazar yerinde satılacak olan dükkan ve tezgahlar zaten kendini amorti edecektir. Bu konu ile ilgili bize bir şey söylenirse o zaman gerekli değerlendirmeler yapılacaktır.

 

İnsanların ağaç katliamı dedikleri çamlıkta ki ağaç kesiminin yerinde ve tam zamanında yapıldığını ve “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası dahilinde 11 Kasım Pazartesi günü fidanla nacağını ve tüm ilçe halkımızı da bu etkinliğe davet ediyoruz. Mevcut çam ağaçları miadını doldurmuş, kesim yapılarak üretime katılmasının uygun olduğunu düşünüyorum.

Sayın Başkanın söylenenlere duyarlı olduğunu, 1,5 – 2 yıl sonra, artı ve eksikleriyle değerlendirmenin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum, Ferizli’miz için hayırlara vesile olacak işlere imza atmalarını temenni ediyor, partim ve şahsım adına başarılar diliyorum” diye ifade etti.

Ferizli’nin zaman kaybına tahammülü olmadığını söyleyen İyi parti Ferizli ilçe başkanı Akın Özdemir açıklamasında şöyle dedi:

 

“Açıkçası değerlendirmek için bahse değer şeyler bulamadık, bu 6 aylık zaman zarfında daha gerçekçi işler beklerdik.  

Biz iyi parti mensupları olarak tatbiki yapılanlara saygı duyuyoruz ama şu bir gerçekli her şeyin farkında ve takibindeyiz.

Yapılması gereken önemli acil projeler varken, Ferizli’ye bir an önce kazandırılması şart olan işlerin hayata geçirilebilmesine geç kalınıyor kanısındayız.

Tarla yollarının yapılması tatbiki tarımla uğraşan halkımız için önemli ama alt zemin ıslahı yapılmadan üste yapılan her işlem fuzulî oluyor. İş makinalarının da harcadığını yakıt ve mesaide cabası. Kısacası tarla yollarını stabilize etmek hatta asfalt yapmak bir proje olmamalı, belediyenin asli görevi olmalıdır.

Yapılması gereken fakat kısmen hayata geçirilen sokak hayvanlarının ilçe merkezinden toplanması belirli bölgelerde hayvanlar doyuruluyor ama barınak olmadığı için maalesef oda pek kalıcı bir sonuç olmadı. Yine başıboş dolaştıklarına seyirler, Ferizli arasında telef olduklarına şahit oluyoruz. Bir diğer Ferizli’nin kanayan yarası kapalı pazaryeri, her anlamda yararlı olacağını düşündüğümüz sadece pazar değil düğünlerin, sünnet cemiyetlerinin, toplantıların ve birçok organizasyonunda yapılacağını düşünürsek ne denli ehemmiyeti olduğunu siz düşünün. Yıllardan beri yapılmaması tabi şu anki mevcut belediyenin kabahati değil ama çevre düzenlemesiyle Ferizli halkına yakışacak geç kalınmış gerçek bir projedir. Bunlarla ilgili belediyenin ilk 6 ay çalışmalarını ve planlarını umut verici olarak düşünüyoruz.

Ancak en önemli konuya değinmeden geçemeyeceğim. Ferizli’nin önemli ve değerli tarım topraklarının üzerine kurulacak olan FERİZLİ METAL VE OTOMOTİV İHTİSAS OSB. Ferizli’nin gelişimi açısından ne denli önemli gerçekten bir tartışma konusudur. Sanayi, ülkemizin kalkınması, ilimizin kendinden söz ettirmesi bakımından çok büyük önem taşımaktadır. fakat tarıma elverişsiz okadır çok arazi varken 540 hektarlık muazzam tarım arazilerinin üzerine ağır metal sanayi kurulması içler acısıdır. Bizler sanayileşmeye hiçbir zaman karşı değiliz, bizim serzenişimiz Ferizli gibi değerli toprakların harcanmasıdır. Buralarda yetiştirilen mahsulü, yapılan hayvancılığı göz ardı etmek acımasızlıktır.

Yirmi bin kişiye iş imkanı sağlamak tatbiki güzeldir amma ve lakin insanları tarım arazilerinden yoksun bırakmak, asgari ücrete mahkum etmek kanımızca ve sizlerindi takdiriyle ne kadar doğru bir karar verilmekte endişesi içerisindeyiz. Ve gerçek şu ki tarımın ne denli önemli olduğunu sanayinin bacaları tüttüğün de, şuan hala kullanılan çark deresinin fabrikalar kurulduğunda nasıl rezil bir hal alacağını hep birlikte maalesef göreceğiz. Kısacası hükümetin 3 4 gün önce açıkladığı verilere göre fındık üretimi evet yanlış okumadınız fındık üretimi, sanayi üretiminin önüne geçmiştir, varın gerisini siz düşünün.

Ferizli’de fındık üreten, bahçesi olan değerli tüm amcalarıma, abilerime kardeşlerime ve kısacası Ferizli halkımıza bir kere daha düşünmelerini rica ediyorum. Saygılar, sevgiler. “

Saadet partisi Ferizli İlçe Başkanı Halim Aşık

 

Sayın belediye başkanımız 6 ayını boşa geçirmiş ilçemize henüz hiç bir hizmeti olmamıştır.

Vaat etmiş olduğu projelerden hiç bir adım atıldığını görmüyoruz.

Tarla yollarına atılan beleş çakılların hizmet olarak anlatıyor niçin hizmet edemiyorsunuz dediğimizde kasada para yok nasıl hizmet edelim diyorlar.

Parayı kim yok etti? Parti aynı değil mi? Yok olan paralar için hesap sorun! Bunlara el sürmeyecekseniz O zaman niçin başkan oldunuz, siz belediyenin durumunu bilmiyor muydunuz? Diye sorular geliyor akla.

Başarılı olmak istiyorsalar şeffaf olmalılar, gizli işler çevirmemeliler.

Ama bu şartlarda da olsa hizmet etmek ancak milli görüş belediyeciliği ile olur.

Bize en yakın olan Pamukova belediyesinin ilk 6 ayını örnek alabilirsiniz.

Tabi ki ilk 6 ay kısa bir zaman başarılar dileriz.

Abone Olun
Bildir
guest
6 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
y.kaya
y.kaya
8 ay önce

HİZMET OLARAK BAŞKANIN EŞİNİ ŞÖFÖRÜNÜN KARISINI VE MECLİS UYESİ EŞLERİNİ BOL BOL GEZERKEN GÖRÜYORUZ.SELAM BİLE VERMEYEN BİR BAŞKAN VAR.DAHA NE HİZMET BEKLİYORDUNUZKİ BÜYÜKŞEHİR ABİMİZ ÇALIŞSIN SİZLERDE CAKA SATIN..MÜHALEFET YOKKİ ADAMLAR ÇALISSIN.

FERİZLİLİ
FERİZLİLİ
8 ay önce

Çok Çok kıymetli Saadet Partili Halim Aşık…hedefiniz gerçekten hizmet olsaydı eski belediye Başkanı İle ilğili yolsuzluk haberlerinin üstüne gidip araştırma yapılması için hareketlerde bulunabilirdiniz.Şeffaflıktan bahsediyorsunuz O eski belediye başkanı İLE kol kola gezip pozlar verirken şeffafmıydınız…yoksa Girmek istediginiz iş için pazarlıklarınız mı devam ediyordu..Biraz dürüst olun ve FERİZLİYİ Düşünün.Halk tarafından en alt seviyelerdesiniz..bilin istedim….

Halim Aşık
Halim Aşık
8 ay önce
Reply to  FERİZLİLİ

Sayın Ferizli li sanırım siz Ferizli de yaşamıyorsunuz ben Ahmet soğuk ile Fazilet partisi kapatıldığı gün yollarımız ayrıldı ben milli görüş Erbakan hocamızın yanında Saadet partisi de kaldım o ise milli görüş gömleğini çıkardı Tayyip Erdoğan’ın yanında yer aldı Ogün bu gün hiç bir zaman yan yana gelmedik başkan seçildi 10 yıl belediyeye uğramadim AKP İsmail Gündoğdu aday yapınca belediyeye çıktım kendisine güle güle dedim.basına en az 5- 6 defa yolsuzluklarla ilgili demecim var bunları yazmadan önce biraz araştırma yapsaydın…

Mesut
Mesut
8 ay önce

Sayın saadet Partisi ilçe başkanı, geçmiş dönemde ki belediye Başkanı için bir yolsuzluk beyanınız bile yoktur, geçmişte o belediye Başkanı ile kolkola olduğuz herkes tarafından bilinmektedir,keşke biraz şeffaf olabilseniz. . . !

Vatandaş
Vatandaş
8 ay önce

Bazen sadece , konuşmuş olmak için konuşan muhalif kesimler var ne yazık ki, Pamukova dan bahsediyorsunuz. Pamukova ne kadar şeffaf bir belediye ki , örnek alınması gerekir. Sakarya İl genelinde bu toplantıyı ilk yapan Ferizli Belediyesi’ dir. Pamukova bu tür bir şeffaf toplantı yapmış olsaydı bu söylediklerinizin belki bir nebze yeri olurdu. Eleştiri her zaman yapılabiilr ama konuşmak için de konuşmamak gereklidir.

Veysel Durmaz
Veysel Durmaz
8 ay önce

Yorumlari daha yapıcı olmaya Ferizli yönetimine muhalefetten ziyade yardımci olmasını temenni eder iyi işleri takdir ters giden işleri söylemesi gerekir diye düşünüyorum. Ferizli hepimizin Ferizli si A partisi B partisinin değil

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı