İl ve İlçemizin Gururu Öğretmen İbrahim Türk

#ferizlide.com

24 Kasım Öğretmenler Günü Milli Eğitim Bakanlığınca Ankara’da düzenlenen farkındalık yaratan Öğretmenler programında Sakarya ve Ferizli’yi Hatice Aslan Ortaokulu Öğretmeni İbrahim Türk temsil etti.

Konuyla ilgili bilgisine baş vurduğumuz öğretmen İbrahim Türk’ün verdiği bilgiler şöyle:

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında 21 – 25 Kasım 2018 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığınca Ankara’da düzenlenen Mesleki çalışmalarıyla farkındalık yaratan Öğretmenler Milli Eğitim Başkan Ziya Selçuk’un misafiri oldu.

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında 21 – 25 Kasım 2018 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığınca Ankara’da düzenlenen Mesleki çalışmalarıyla farkındalık yaratan 81 il 81 İyi Örnek faaliyeti kapsamında çalışmalarıyla farkındalık yaratma, çevresi ile iyi iletişim geliştirerek toplumda kabul görme, beğeni ile anlatılan faaliyetler gerçekleştirme  ve il ve ilçede öncülük yapmış olduğu projeler gibi kriterlere göre  yapılan seçimle ilimizi temsilen ilçemiz Hatice Aslan Ortaokulu Öğretmeni İbrahim Türk seçilmiştir..

24 Kasım 2018 günü, Millî Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk ve 81 ilden gelen öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Anıtkabir´i ziyaret etti. Daha sonra Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, 81 ilden gelen öğretmenlerin katılımıyla Zara ve prof. Dr  doktor Erdol parlak konserine katıldı. Konuşma yapması üzerine sahneye çağrılan bakanımız “sanatçının olduğu yerde bakanlar konuşmaz” diyerek geceye damgasını vuran konuşmasını yaptı.

Bir hafta boyunca öğretmenleri her akşam bir konserle ve çeşitli etkinliklerle ağırlayan Prof. Dr. Ziya Selçuk

Başkent Öğretmenevi´nde düzenlenen kutlama törenine katıldı. Törene, Bakan Selçuk´un yanı sıra Bakan Yardımcısı Sayın Prof Dr Mustafa Safran, Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları da katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 81 ilde mesleki çalışmalarıyla öne çıkan öğretmenlerin başarı öykülerinin tanıtıldığı ve şehit öğretmenlere adanan serginin açılışını yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 81 ilde mesleki çalışmalarıyla öne çıkan öğretmenlerin başarı öykülerinin tanıtıldığı ve şehit öğretmenlere adanan serginin açılışını yaptı. Sergi açılışında terör şehidi öğretmen Aybüke Yalçın’ın babası ile öğretmen arkadaşlarının kurduğu Batman korosu da hazır bulundu. Bakan Selçuk, “24 Kasım Öğretmenler Günü” etkinlikleri kapsamında 81 ilde mesleki çalışmalarıyla öne çıkan öğretmenlerin başarı öykülerinin afişlerle tanıtıldığı ve şehit öğretmenlere adanan “81 İl 81 İyi Örnek Sergisi’ni açtı.

Bakanı Selçuk’un Sakarya ilini temsil eden Türk’ün yaptığı çalışmaları dinledi “Zeka Dolu Gençlik” ve yetenek konularında yürüttüğü projeler hakkında bilgi aldı, özellikle geri dönüşüm hareketi olan Yeşil Köşe Projelesi hakkında detaylı bilgi aldı ve sıfır atık ile entegre edilmesi konusunda çalışmalar yapmasını istedi.

Yüksek Hızlı Tren Garı’ndaki törende, öğrencilerin halk oyunları gösterisinin ardından Uluslararası Müzik Yarışması Heirs of Orpheus’ta “keman” kategorisinde birinci seçilen Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Nil İpek Şabi ile aynı yarışmada “viyolensel” dalında ikincilik ödülü alan kardeşi Kıvanç Arda Şabi dinleti sundu. Bakan Selçuk, daha sonra öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında, Başöğretmen Atatürk’ün aziz hatırası önünde bir Öğretmenler Günü’nün daha kutlandığını ifade etti. Selçuk, “Bir taraftan şehit öğretmenlere rahmet bir taraftan hastalara şifa dileyerek bir anlamda üzüntü ve sevinci bir arada yaşıyoruz. Fakat her zaman umudun gölgesinde olmakta yarar var.” diye konuştu.

Bir hafta boyunca ziyarete gelen öğretmenlere çeşitli protokol kabulleri gerçekleştirdiler bu kabullerde TBMM başkanı Binali Yıldırım ve birçok protokol kabulü de yer aldı.

ferizli haber mustafa üstübi

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x