İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

#ferizlide.com

2018 Yılı 3. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

İlimizdeki projeler ile kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmalarının değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 yılı 3. dönem toplantısı, Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Kaymakamlar, Bölge Müdürleri, Daire Müdürleri ile kurul üyelerinin katıldığı ve Valilik Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda, ilimizdeki yatırımlara dair sorun ve ihtiyaçların tespiti ile çözüm yolları masaya yatırıldı.

Geçen yıl yapılan yatırımların proje tutarının 9 milyar 490 milyon lira olduğunu, bu yılki proje tutarının ise 6 milyar 971 milyon lira olarak gerçekleştiğini ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Bu yılki proje tutarlarında; ulaştırma sektörünün 3 milyar 676 milyon lira, diğer kamu hizmetleri sektörünün 1 milyar 334 milyon lira ve tarım sektörünün 690 milyon lira ile ilk üç sırada yer aldığını görüyoruz. Bu yılki yatırımlarımızın toplam ödeneği 1 milyar 229 milyon liradır. Toplam ödenek miktarını sektörlere göre incelediğimizde; diğer kamu hizmetleri sektörü 627 milyon lira, ulaştırma sektörü 145 milyon lira ve enerji sektörü 112 milyon lira ile ilk üç sırayı paylaşmaktadır. Kentin bu yıl yatırım programlarında yer alan 399 projeye, üçüncü dönem itibarıyla tahsis edilen 1 milyar 229 bin liralık ödenekten 547 milyon lirasının harcanarak yüzde 45 nakdi, yüzde 50 de fiziki gerçekleşme sağlandı.

Dönem itibarıyla 399 projeden 108’i tamamlanmış olup, 207’si devam ederken 30’u ihale aşamasındadır. Ayrıca hazırlık çalışmaları devam ettiğinden 54 projeye henüz başlanamamıştır. Bu yıl yatırım programlarında yer alan projelerimiz, Valiliğimiz ile kamu kurum-kuruluşlarımızın etkili koordinasyonu ve işbirliği içesinde aksatılmadan sürdürülmüştür. Yeni projelerin hayata geçirilmesi bakımından da çalışmalar aralıksız devam etmektedir” dedi.

Vali Balkanlıoğlu, yatırım, proje ve hizmetlere dair yetkililerden brifing alırken, koordinasyonun devamlı ve başarılı bir şekilde yürütülmesinin ilimizin kalkınmasında büyük önem arz ettiğini belirterek, kurul üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x