İHH’dan Suriye’ye Bir Tır Hijyen Malzemesi

#ferizlide.com

Sakarya İHH Suriye’de zor şartlar altında kamplarda yaşayan mağdur ve mazlumlar için bir tır hijyen malzemesi gönderdi.

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer yaptığı açıklamada Sakarya’dan Suriye’ye 265. tırı uğurladıklarını ifade etti.

Sezer; Suriye’deki savaş, vahim bir insani krize sebep oldu. Kimyasal silahlar ve bombalar hiç çekinmeden kullanıldı. Kadim şehirler yerle bir edildi; 500 binden fazla insan hayatını kaybetti. 5 milyondan fazla insan başka ülkelere sığındı. Halen 13.5 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor. 2.8 milyon kişi savaştan dolayı engelli olarak yaşıyor.

Sakarya’dan Suriye’ye uğurladığımız 265. yardım tırımız sabun, şampuan, çocuk ve hasta bezi, kadın pedi, bulaşık ve çamaşır deterjanı vb gibi ürünlerden oluşan hijyen malzemeleri içeriyor. Soğuk, açlık, yoksulluk ve hastalıklarla boğuşan kardeşlerimiz için gıda yardımlarımızın yanı sıra ihtiyaç duyulan eğitim, barınma, giyim ve temizlik konularında da destek sağlamaya devam ediyoruz şeklinde konuştu.

Yardım yapmak, bağışta bulunmak isteyen hayırseverlere seslenen Sezer, Orhan Camii yanındaki dernek merkezimize gelerek ya da ilçe temsilciliklerimiz aracılığıyla veya banka ya da internet yoluyla bizlere ulaştıracağınız bağışlarınızı istediğiniz ülke ve bölgede belirttiğiniz şartlarda değerlendirebiliriz dedi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x