İddialar tümüyle gerçek dışı ve art niyetlidir

#ferizlide.com: Sakarya'da 3 farklı fabrikada üretim yapan Şen Piliç, çok sayıda çalışanında koronavirüs tespit edildiği yönündeki yazı ve haberlere cevap verdi.

“İDDİALAR GERÇEK DIŞI”

Söğütlü’de iki ve Alifuatpaşa’da bir fabrikada üretim yapan Şen Piliç, bu iddialara sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla cevap verdi. Fabrika yönetiminden yapılan açıklamada, sosyal medyada yer verilen iddiaların “gerçek dışı ve art niyetli” olduğu belirtilerek, “Üretim ortamlarımız her zaman olduğu gibi bu dönemde de, çalışanlarımızda görülebilecek herhangi bir rahatsızlığın ürün güvenliğini etkilemesine asla izin vermeyecek şekilde yapılandırılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Gıda güvenliği ve çalışanlarımızın sağlığı için tüm önlemleri aldık, görevimizin başındayız. Dünyanın hemen her ülkesine yayılan Corona virüsü ile ilgili tüm gelişmeleri en başından beri takip ederek, çalışanlarımızı korumak ve üretimimizi güvenli olarak sürdürmek için gereken tedbirleri en geniş şekilde ilk günden itibaren aldık.

 

Şenpiliç olarak gıda güvenliği her zaman en temel önceliğimizdir. Piliç eti üretiminin hassasiyetinden dolayı tüm üretim süreçlerimizde biyogüvenlik ve hijyen en üst düzeydedir. Üretim ortamlarımız her zaman olduğu gibi bu dönemde de, çalışanlarımızda görülebilecek herhangi bir rahatsızlığın ürün güvenliğini etkilemesine asla izin vermeyecek şekilde yapılandırılmıştır. Virüsün gıda yoluyla bulaşması söz konusu olmamasına rağmen, üretimin her aşamasında yasal zorunlulukların ötesinde gıda güvenliği standartlarını titizlikle uyguluyoruz.

 

Halkımızın hassasiyetinin çok yüksek olduğu bu dönemde sosyal medyada dolaşan ürünlerimizin güvenliğiyle ilgili şüphe yaratmayı hedefleyen iddialar tümüyle gerçek dışı ve art niyetlidir. Her zaman olduğu gibi bu zor günlerde de, temel gıda üreticisi olmanın sorumluluğuyla, halkımızın güvenine ve tercihine lâyık olmak için, özveriyle çalışıyor, halkımızın sağlıklı beslenmesinde önemli yeri olan ürünlerimizi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın denetimi altında kesintisiz olarak üretmeye devam ediyoruz.

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
8 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Şenpilic<insan sağliği
Şenpilic<insan sağliği
1 yıl önce

Şenpilic fabrikası da diğer fabrikalar gibi işçisine sahip çıkmayıp çalışanların sağlığını düşünmüyor. Sakarya da bütün hastaneler şenpilic te çalışanlarla dolu ayriyetten de çoğu hastalarda evlerinde tedavi görüyor ne garip ki devlette bu işe hiç mi hiç el atmıyor eski stat devlete verilei diyemi acaba ??

Öyle işte
Öyle işte
1 yıl önce

Yalan atıyorlar milleti kandırıyorlar iyi görünmeye çalışıyorlar çok güzel yazıp yönetmeye çalışıyorlar yalaka olursan senden iyisi Yok bunların yanında yıllarımı verdim insanları değersiz bir şey olarak görüyorlar

İsimsiz
İsimsiz
1 yıl önce

Burada ürünlerin güvenli olduğundan bahsetmişsiniz peki bünyenizde çalışanlardan kaç kişide covid19 tespit edildi ve karantinaya alındı bu kişiler kaç kişiyle etkileşime geçip virüsün yayılmasına sebep oldu asıl bunlardan bahsedin neden vardiyalarda kıstlamaya gittiniz neden başka bölümlerden paketlemeye eleman kaydırdınız insanları istemedikleri ortamlarda çalışmaya zorladınız bunları açıklayın orada çalışanların aileleri var çoluk çocukları var virüsün yayılmasına sebep olarak kul hakkına giriyo olmuyormusunuz. İnsan hayatı tavuktan dahamı az önem taşıyor yoksa.

Arzu
Arzu
1 yıl önce

Piliç ler sağlam insanlardan haber yok. Önemli olan tavuk sağlığı insan değil. Ben ve el kadar yavrum hastan e odasında yiz . Fabrikadan evlere saçılan virüs den dolayı. Kimin umruna insan sağlığı canınız yanmadıkça canımızın yandığını anlamayacaksınız. Yazıkk bir süreliğine de olsa durduramadınız insan sağlığına önem vermediniz. 😡

Aaa
Aaa
1 yıl önce

Orada çalışan ve virüse yakalanan kişileri ben biliyorum bir tanesi benim komşum. Şenpiliç yetkilileri yalan haber art niyetli haber diyor hakikaten insanın değerinin olmadığı bir ortam

İsmail çakadı
İsmail çakadı
1 yıl önce

Yalancılar

İsmail çakadı
İsmail çakadı
1 yıl önce

Ulan hayatınız yalan sızın için insanın bir tavuk kadar degeri yok ama haklısınız ordakıler hakedıyor birlik beraberlik olmazsa böyle olur

Halil ibrahim AYDOĞDU
Halil ibrahim AYDOĞDU
1 yıl önce

Yav fabrikanın gıda güvenliğine kimse bişey demiyorki
Mesele virüsün ordan yayılması virüse yakalanmış tanıdığımız insanların tümü bu fabrika ile ilişkili..

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
8
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x