HZ. Peygamber Tevhid ve Vahdet

Kutlu doğum haftası nedeniyle Ferizli Müftülüğünün düzenlemiş olduğu konferans akşam müftülük konferans salonunda gerçekleşti.

İnsanlığı yaşatmak için Gelin birlik olalım başlıklı HZ. PEYGAMBER, TEVHİD ve VAHDET konulu Konferansa Marmara üniversitesi ilahiyat fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Koç konuşmacı olarak katıldı.

14 Nisan Perşembe günü saat 20.00 de başlayan konferansa Ferizli protokolü tam kadro katıldı. İlçenin mahallelerinden çok sayıda kadın erkek katılarak konuşmacıyı dinlediler. Müftülüğün düzenlemiş olduğu bu etkinliğe gelen davetlilere müftülük görevlileri; gülsuyu, çikolata, konuyla ilgili kitap ve üzerine Ahmet Soğuk Ferizli belediye başkanı yazılı gül ikram ettiler.

Konuşmacı, dünyayı ve dünya emperyalizmini dikkat çekip Musluları uykudan uyanmaya davet etti. Günümüzde teknolojinin insanımızı yalnızlaştırdığı anlattı. Peygamberimizin İslam meselesine son halini verdiği zaman ile günümüz de Müslümanların İslam’ın nasıl anladığını; Doğrusu anlayamadığını izah etti.

Genelde insanımızın bu tip konuşmaları sevap olduğu anlayışıyla dinlediğinden, işin ruhu ayrı bedeni ayrı olarak ayakta durması zorlaşıyor!

Konferansın sonunda günü konusuyla ilgili, okullarında başarılı olmuş öğrencilere bazı hediyeler protokol tarafından verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu