HUZUR

#ferizlide.com

HUZUR 
İslam dünyasında, iki yüz yıldır, belki de daha fazla, aradığımız en önemli değer huzurdur.

Niçin huzurumuzu kaybettik, ne yaparsak huzura tekrar kavuşmamız mümkün olur?

Mesela ülkemizin, yüzde doksan beşinin, Müslüman olduğunu söyler dururuz ama uygulamalara baktığımız zaman, toplumun gidişatına baktığımız zaman, üzülerek bizim kimliğimize uygun, hareket etmediğimiz ortaya çıkar.

Mesela peygamber efendimiz, sav in güzel ahlakından haberimiz var mı?

Haberimiz var da işimize mi gelmiyor?

Nasıl oluyor da, İslam toplumunda yalancılar, düzenbazlar, hırsızlar arsızlar, üçkâğıtçılar el üzerinde tutuluyor?

Helal para kazanmanın zorlaştığı, kalpazanların düzenbazların, bir gecede zengin olduğu bir toplumun, yüzde kaçı Müslüman oluyor? 
Peygamber efendimiz S.A.V. in en önemli özelliği olan, dürüstlük, doğru sözlülük, konusunda acaba kaçımız, geçerli not alırız?

Dürüst olmak doğru konuşmak, fırıldak olmamak, enayilik gibi görülüyor, benden olmayana, benim gibi düşünmeyene, benim siyasi görüşümü eleştirilene, dünyayı dar ederim görüşü hakimse eğer, demek ki kimliğimizden çok uzaklaşmış, başka bir birey, başka bir toplum haline dönüşmüşüz demektir.

Camiler açıyoruz, her okulu imam hatip yapmaya çalışıyoruz, herkese KUR’AN I KERİM öğretmeye çalışıyoruz, ama bir arpa boyu yol alamıyoruz, bir türlü aradığımız huzuru bulamıyoruz. Bir toplumda cinayetler, hırsızlık, gasp olayları aşırı derecede, artmışsa eğer, başta yöneticilerimiz olmak üzere şapkayı, önümüze koyup düşünmek zorundayız.

Belki de dini ahlaktan, ayırdığımız için, bütün bu meselelerle karşı karşıyayız.

Ahlaktan yoksun bir din anlayışı, asla bize huzur getirmez. Sevgili peygamberimiz S.A.V. ne buyurmuş, ‘ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim.  

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x