HÜZÜN’le anıldı 30 yıl öncesi

#ferizlide.com: “Göçün orta yeri HÜZÜN” isimli fotoğraf sergisi açıldı

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basın medya tanıtımından sorumlu Genel  Başkan Yardımcısı Erol Ulu Yaptığı açıklamada

 

 ACILAR DÜN GİBİ

Bulgaristan’dan bundan 30 yıl önce yapılan zorunlu gücü anmak için Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu ve bağlı derneklerin ortaklaşa düzenlediği “Göçün orta yeri HÜZÜN” isimli fotoğraf sergisi açıldı

 

Bundan 30 yıl önce yapılan zorunlu gücü anmak için Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu ve bağlı derneklerin ortaklaşa düzenlediği “Göçün orta yeri HÜZÜN” isimli fotoğraf sergisine de Eskişehirliler de büyük ilgi göstererek  1989 yılında göç halinde çekilen fotoğrafları yakından incelerken bir çok yaşlılar ise  göz yaşlarını tutamadılar.

 

Açılışa Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, Odunpazarı belediye başkanı Kazım Kurt ve  siyasi parti ve sivil toplum Örgütleri  temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sabri Mutlu Yaptığı Konuşmada

 

“Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu olarak katılım sağladığımız “Göçün orta yeri HÜZÜN” konulu fotoğraf sergisi Eskişehirli hemşerilerimiz tarafından büyük ilgi göstermeleri katılım sağlamaları bizlerde moral kaynağı olmaktadır. Konfederasyona ve Federasyonlarımızla ortaklaşa düzenlediğimiz  1989 Yılında yaşanan  zorun göçleri Allah bir daha yaşatmasın. bizlerde  yaşanan günlerin anılarını unutturmamak  için  çeşitli illerde Hüzünlü  Fotoğraflar sergilerimizi konularında uzman Üniversite  Hocalarımız  ve Belene adalarında  yatan  gazilerimizi  le birlikte Konferanslarda vermeye devam edeceğiz”  diye belirtti.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basından Medya tanıtımından Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Erol Ulu “İnsanlık tarihinde toplu güçlerin yine insanlık tarihi için bir utanç vesikası olduğunu vurguladılar.” Bir daha Türk milletinin böyle bir göçü yaşamaması için gözyaşları arasında dualar edildi. Allah’ım bir daha hiç bir kimseye bu tür bir göç yaşatmasın.

 

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, misafirlere yaptıkları konuşmalar ile hüzünlü anlar yaşattılar.

 

Eski Şehir Göçmen Dernekleri Federasyonum Başkanı Recep Demir ise “Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanımız Sabri Mutlu ve yönetim kurulun desteği ile federasyon olarak düzenlediğimiz Hüzünlü Fotoğraf sergimize ve Diğer Çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan Eski Şehir Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza, Milletvekillerimize ve diğer kurum ve Kuruluşlarımıza Teşekkür ediyorum” dedi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Olun  
Bildir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı